Zpět na » Premier League » Překvapivý konec v Arsenalu. Loňská posila David Luiz je na odchodu z Emirates

Premier League - Překvapivý konec v Arsenalu. Loňská posila David Luiz je na odchodu z Emirates

Překvapivý konec v Arsenalu. Loňská posila David Luiz je na odchodu z Emirates © skysports.com, fotbalportal.cz - David Luiz

2

Líbilo se

27.05. - David Luiz pravděpodobně po příštím měsíci uzavře svoje krátké působení v Arsenalu. Brazilský obránce přestoupil na Emirates Stadium minulý rok z Chelsea za 8 milionů liber a okamžitě si získal místo v základní sestavě, příští měsíc mu ale v klubu vyprší smlouva a o jejím prodloužení se stále nejedná.

Přestože se při Luizově přestupu do Arsenalu uvádělo, že bývalý stoper Chelsea podepsal na Emirates Stadium dvouletou smlouvu, podle zjištění televizní stanice Sky šlo pouze o jednoletou smlouvu a žádná nová dohoda v plánu není.

Po loňských výrazných investicích do hráčského kádru v hodnotě 160 milionů liber, včetně rekordního podpisu Nicolase Pepeho, se očekává, že Arsenal omezí výdaje na přestupy hráčů a jejich mzdy.

Hlavním důvodem je vedle finančních ztrát způsobených pandemií koronaviru i další absence Arsenalu v Lize mistrů, přičemž klubu stále hrozí, že se nekvalifikuje ani do příštího ročníku Evropské ligy.

Luiz přitom po celou sezónu patřil mezi důležité hráče základní sestavy. Jen pod vedením Mikela Artety odehrál brazilský bek 14 z 15 utkání a španělský kouč opakovaně pěl na Luizovy výkony jen slova chvály.

Už začátkem tohoto měsíce však Luiz naznačil, že jeho další budoucnost nemusí být spojena s Arsenalem.

„Vždy jsem říkal, že bych rád ukončil svoji kariéru v Benfice,“ svěřil se David Luiz pro SporTV. „Miluji Benficu a mým snem je vyběhnout na Estadio da Luz v jejích barvách.“

Přestože Luizovi končí smlouva už příští měsíc, kluby mají povoleno uzavřít s hráči krátkodobá prodloužení smlouvy, což jim umožní dohrát letošní sezónu přerušenou kvůli pandemii koronaviru ve stejném klubu.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
pentoe - 28.05. Odpovědět

Kurzové sázení - Fotbal - Stolní tenis - Tenis - 100% spolehlivé informace.

https://netese.blogspot.cz/

pentoe
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články