Zpět na » Premier League » V Premier League se očekávají větší platy

Premier League - V Premier League se očekávají větší platy

0

Líbilo se

18.01. - Kluby v Premier League si během příští sezóny mezi sebou rozdělí 900 miliónů liber. Tato částka je především výsledkem dohody s televizními stanicemi ze zámoří.

Nejvyšší anglická fotbalová soutěž získala ve světě nová televizní a jiná mediální práva, za které v následujících třech ročnících vyinkasuje 2,7 biliónů liber.

Domácí televize je ochotna zaplatit 1,7 biliónů a dalším novým uživatelem budou rovněž zámořské televizní společnosti, jenž zaplatí 625 miliónů liber.

Ĺ éf ligové exekutivy Richard Scudamore se dohodl na nových smlouvách v 208 zemích po celém světě.

Dalších 400 miliónů liber přiteče z internetu a prostřednictvím mobilních sítí, což znamená, že si Premier League vydělá v příštích 3 letech 900 miliónů liber za každý jednotlivý rok.

Největší podíl z těchto peněz bude mít samozřejmě vítěz ligy, který si může přijít až na 50 miliónů. Naopak kluby ze dna tabulky dostanou částku okolo 30 miliónů, která je však rovnocenná s tou, jakou loni obdržela Chelsea za ligový titul.

Konečné číslo budou také tvořit prémie za pozici v tabulce. Čím výše se mužstvo v sezóně umístí, tím větší bude jeho výdělek. Kluby si také rozdělí peníze za vysílací práva.

„Je to dohoda, která nás opravdu posunula na další úroveň,“ sdělil Scudamore pro Daily Telegraph.

Základ také tvoří suma okolo 38 miliónů liber. Tyto finance budou investovány do nových hřišť a zařízení. Tento výsledek vyplynul po dohodě s vládou.

/ home.skysports.com/Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články