Zpět na » Premier League » Nenaplněný talent. Který hráč byl podle Waynea Rooneyho na míle lepší než Paul Pogba?

Premier League - Nenaplněný talent. Který hráč byl podle Waynea Rooneyho na míle lepší než Paul Pogba?

Nenaplněný talent. Který hráč byl podle Waynea Rooneyho na míle lepší než Paul Pogba? © zimbio.com, fotbalportal.cz - Paul Pogba

2

Líbilo se

03.05. - Měl patřit mezi nejlepší hráče na světě, místo toho po angažmá v QPR nebo švédském Ostersundu nyní působí v nejlepším věku na hostování v druholigovém Middlesbrough. Wayne Rooney vzpomíná, který bývalý záložník Manchesteru United byl “na míle lepší“ než hvězdný Paul Pogba a proč svůj potenciál nikdy nenaplnil.

Ravel Morrison měl před sebou velkou kariéru. Vždyť i pravděpodobně nejlepší trenér fotbalové historie Sir Alex Ferguson jej označil jako “nejlepšího mladíka, jakého kdy viděl“.

Přestože Paul Pogba byl už v mládežnických výběrech považován za velký talent, prakticky ve všech věkových kategoriích jej Morrison převyšoval a zdálo se, že United roste další velký hráč.

Jenže v prvním týmu United se Morrison neprosadil a štěstí nenašel ani ve West Hamu, odkud většinou jen hostoval v menších klubech. Nastartovat kariéru se mu nepodařilo ani v Laziu Řím a po zkušenosti v Ostersundu se vrátil do Anglie v dresu Sheffieldu United.

Za nováčka Premier League ale odehrál v první polovině sezóny jen čtyři nevýrazné zápasy, načež byl poslán na hostování do Middlesbrough. Jen málokdo ale už čeká, že Morrison někdy naplní svůj obří potenciál.

MorrisonRavel Morrison (vpravo) byl v mládežnických týmech lepší než Pogba a Lingard. (zdroj: skysports.com)

„Pamatuji si, jak jsem sledoval Ravela Morrisona. Měl všechno, co hráč na jeho pozici potřebuje,“ vzpomíná bývalý útočník United Wayne Rooney.

„Byl brilantní. Byl sebevědomý. Přes Nemanju Vidiče přešel v tréninkovém zápase třikrát za jednu minutu.“

„Ale problémy dělal jeho životní styl a prostředí, v jakém vyrůstal. Je to smutné, protože jsem ho viděl hrát vedle Paula Pogby nebo Jesseho Lingarda a Ravel byl o míli lepší než všichni ostatní.“

„Je důkazem, že ve fotbale existují pravidla, které každý profesionální hráč musí dodržovat. Někteří hráči žijí na samém okraji, ale pokud se drží uvnitř, tak uspějí,“ dodal Rooney.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

co to znamena? ze kali vice nez rooney a pogba? v plzni by treba zapadnul do kolektivu

ovmartin23
peeko83 - 05.05. Odpovědět

Smajlík 2

peeko83
Wazz - 06.05. Odpovědět

Pogba je muslim, alkohol nepije. Smajlík 7

Wazz

O to je to smutnější, že je to takovej dement a přitom nechlastá Smajlík 2

Rudejdablik
Reklama
Reklama
Nejnovější články