Zpět na » Premier League » Arsenal je připraven zaplatit výkupní klauzuli 26 milionů liber. Arteta plánuje tři posily z La Ligy

Premier League - Arsenal je připraven zaplatit výkupní klauzuli 26 milionů liber. Arteta plánuje tři posily z La Ligy

Arsenal je připraven zaplatit výkupní klauzuli 26 milionů liber. Arteta plánuje tři posily z La Ligy © express.co.uk - Unai Nunez

0

Líbilo se

09.04. - VIDEO Mikela Artetu čeká první léto na pozici manažera Arsenalu a očekává se, že v týmu udělá řadu změn, kterými by rád vrátil Arsenal na cestu k úspěchům. Jednou z prvních letních posil by přitom mohl být Unai Nuňez, za kterého je Arsenal připraven uhradit výkupní klauzuli 26 milionů liber, nemusí však být zdaleka jedinou posilou ze Španělska.

Střední obránce Nuňez letos nastoupil k pouze 12 utkáním La Ligy v dresu Athletica Bilbao a přestože ještě nastálo nepatří do základní sestavy, vyhlédl si jej Arteta podle baskického listu Deia jako jednu z možných posil ze své rodné země.

Není tajemstvím, že Arsenal se intenzivně zajímá také o box-to-box záložníka Valencie Carlose Solera a v hledáčku má španělský lodivod Arsenalu i defenzivního záložníka Marca Rocu z Espanyolu.

Arteta si však vzal za cíl převážně posílení obrany Arsenalu a vyhlédl si přitom absolventa vyhlášené akademie Bilbaa Nuňeze, který loni v září poprvé debutoval v dresu španělské reprezentace.

Arsenal je připraven uhradit doložku o uvolnění, kterou má 23letý stoper ve smlouvě a jež je stanovena na 26 milionů liber. Přestože má Nuňez v Athleticu smlouvu až do roku 2023, klub s ním momentálně jedná o jejím prodloužení.

Arsenal přitom podle zprávy není zdaleka jediným zájemcem o nadějného obránce. Toho mají v hledáčku také Manchester City, West Ham, Bayer Mnichov a Inter Milán.

NunezO Unaie Nuňeze je velký zájem z předních evropských klubů. (zdroj: insideathletic.com)

Následovat by jej na Emirates mohli Soler a Roca, přičemž Arsenal věří, že oba by mohli stát přibližně 35 milionů liber.

Přestože Soler má ve smlouvě ve Valencii klauzuli o uvolnění ve výši 132 milionů liber, k dispozici by měl být za výrazně nižší částku a to navzdory faktu, že i letos patřil mezi klíčové hráče týmu, za který odehrál 27 utkání a vstřelil tři góly.

Ještě snazší by mohl být příchod Rocy. Jeho Espanyol se totiž v La Lize pohybuje na pokraji sestupu a 23letý defenzivně laděný středopolař by mohl vyjít na méně než 35 milionů liber.

Příchody nových posil samozřejmě musí být vykompenzovány odchody některých hráčů Arsenalu a nejčastěji se v posledních týdnech spekuluje o budoucnosti Pierra-Emericka Aubameyanga, Shkodrana Mustafiho, Seada Kolašinace, Ainsleyho Maitlanda-Nilese a Alexandre Lacazetta.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / express.co.uk, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 09.04. Odpovědět

Tak hlavně ať jim zbyde 30 mil. na Lingarda !
Smajlík 12 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

Kuzma

Zápich Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

AVSuvorov

To vypadá na velkou španělskou revoluci v Arsenalu, otázka je jestli bude úspěšná, Soler je talent, ale ten zbytek je docela alespoň pro mě neznámá, Arteta zkouší jít svojí cestou, ale je to asi i tím, že Arsenal o moc lepší jména aktuálně přivést nedokáže

Tomguncz9

Kde by zvali žgrglouni a okrádači vlastních fanoušků na ně peníze. I kdyby šlo vše dobře, tak jen za Solera by dali 70M.

AVSuvorov
Reklama
Reklama
Nejnovější články