Zpět na » Premier League » Premier League se možná dohraje formou malých turnajů připomínajících mistrovství světa

Premier League - Premier League se možná dohraje formou malých turnajů připomínajících mistrovství světa

Premier League se možná dohraje formou malých turnajů připomínajících mistrovství světa © The Evening Standard - Ilustrační foto

1

Líbilo se

30.03. - Číslo 92 v kolonce dosud neodehraných utkání nejvyšší anglické fotbalové soutěže zní hrozivě. Vzhledem ke zhoršující se situaci kolem koronavirové nákazy a stále se zpřísňujícím karanténním pravidlům se vůbec neví, kdy bude možné dokončit probíhající sezónu. A pokud fotbal opravdu dostane zelenou ještě do prázdnin, jak se celý program natěsná do dvou měsíců?

Většinový názor mezi ostrovními kluby je vcelku jednoznačně pro odehrání zbývajících duelů a to i za cenu toho, že by se hrálo před prázdnými tribunami. Rovněž samotné vedení soutěže by nejraději splnilo podepsané smlouvy týkající se televizních práv.

Podporu dle médií obdrží kopaná také od britské vlády. Ta přivítá jakoukoliv formu uvolnění nálady mezi svým napjatým obyvatelstvem. A právě sledování národního sportu z pohodlí domova by mohlo pomoci alespoň mírně pozvednout morálku.

Jeden z návrhů Premier League hovoří o uskutečnění několika „miniturnajů” v průběhu června a července. Mužstva by se vždy přesunula do určeného města a podobně jako v případě reprezentačních výběrů na světových šampionátech by strávila několik týdnů na oddělených hotelových komplexech. V rámci takovéhoto kempu by se odehrálo hned několik utkání.

Celou akci by přitom měly doprovázet pravidelné testy na nemoc COVID-19, zápasy se navíc budou hrát spíše na tréninkových hřištích. Kritici z řad novinářů však iniciativě vyčítají jistou bezohlednost. Lékaři a další personál se totiž bude muset účastnit postradatelné události, která jen spotřebuje už tak nedostatkový zdravotnický materiál.

Vojt?ch Olšr / independent.co.uk, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Ja uz myslel formou maly kopaný. 4 1. Nejspis by jsme nemeli konkurenci prvni petka Willian, Pulisic, Mount, Kante, druhá Odoi, Jorgino, Kovacic, Kante a treti jen Kante Smajlík 1

barbossaCFC
Wazz - 31.03. Odpovědět

Smajlík 2 tru ... a pak prohra 4:0 doma s účkama Smajlík 2

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články