Zpět na » Premier League » Manchester United nabídl své hvězdičce vylepšený kontrakt. Zůstane, nebo upřednostní Chelsea?

Premier League - Manchester United nabídl své hvězdičce vylepšený kontrakt. Zůstane, nebo upřednostní Chelsea?

Manchester United nabídl své hvězdičce vylepšený kontrakt. Zůstane, nebo upřednostní Chelsea? © 90min.com - Angel Gomes

1

Líbilo se

28.03. - Na Old Trafford se v posledních měsících jednalo o jedno z nejožehavějších témat. Talentovaný záložník Angel Gomes byl dlouho považován za velký příslib akademie Rudých ďáblů, v průběhu letošní sezóny však nedostával za první tým tolik herního prostoru, kolik si představoval. Vedení za ním nyní přišlo s nabídkou nové smlouvy, samotného hráče ale podle médií upoutal také zájem Chelsea.

Za Manchester United kopal fotbalista s portugalskými kořeny už od šesti let. Stal se prvním hráčem narozeným v tomto století, který nastoupil do zápasu Premier League. Cestu na vrchol si tedy jistě představoval poněkud snazší, než ve skutečnosti je. Trenér Ole Gunnar Solskjaer preferuje jiné odchovance, jmenovitě Masona Greenwooda či Brandona Williamse.

Hlavně z toho důvodu Gomes, jemuž končí stávající smlouva po konci pozastavené sezóny, otálí s prodloužením svého svazku s Red Devils. Údajně mu imponuje zejména londýnská Chelsea, ve které kouč Frank Lampard své talentované přísliby rozhodně nešetří. Debut v nejvyšší soutěži pod ním jen za půlroční působení v klubu prožilo hned několik hráčů.

United v posledních dnech přišlo za ofenzivním záložníkem s kontraktem platným do roku 2023, který zahrnuje týdenní gáži třiceti tisíc liber. Zástupci Gomese se podle médií pokouší využít zájmu Chelsea k dalšímu vylepšení platových podmínek.

Kdyby si 19letý středopolař nakonec v Manchesteru opravdu sbalil kufry, jeho příběh by až příliš nápadně připomínal Jadona Sancha. Společně v roce 2017 vyhráli s Anglií světový šampionát do 17 let, křídelník Dortmundu ovšem ještě ten rok opustil Manchester City. Dnes se řadí mezi světovou elitu.

Na jaké úrovni by se za předpokladu herního prostoru mezi dospělými momentálně nacházel Angel Gomes, můžeme jen spekulovat. Za seniorský výběr letos neodehrál ani 500 minut, přestože v týmu do 23 let mu pět ligových startu stačilo na čtyři vstřelené branky a dvě gólové asistence.

Vojt?ch Olšr / 90min.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Půjde do Chelsea protože tam má víc spoluhráčů ve své věkové skupině a v rozhovorech občas prohodí že vzhlíží k Lampardovy

Tottenhamfanda
Kuzma - 28.03. Odpovědět

Gomes se musí otrkat mezi dospělými chlapy, nejlépe formou hostování v championship.
A nemyslím si, že by toho odehrál v Chelsea více, než v domovském United. Smajlík 7

Kuzma
Reklama
Reklama
Nejnovější články