Zpět na » Premier League » Přestupové okno by se v Premier League mohlo kvůli koronaviru natáhnout až do ledna

Premier League - Přestupové okno by se v Premier League mohlo kvůli koronaviru natáhnout až do ledna

Přestupové okno by se v Premier League mohlo kvůli koronaviru natáhnout až do ledna © 90min.com - Ilustrační foto

1

Líbilo se

26.03. - Vzhledem k nastalé situaci musí vedení fotbalových soutěží po celém světě takřka neustále řešit, jaký bude osud nejbližších sezón. Nákaza novým typem koronaviru se rapidně šíří a zejména Velká Británie podle expertů pandemii podcenila. Nedávná zasedání řídících organizací evropské kopané ovšem přinesla několik zajímavých návrhů týkajících se nejen problematiky hráčských přestupů a smluv.

V původním prohlášení anglická fotbalová asociace pozastavila veškeré své vrcholové profesionální soutěže do 3. dubna, zanedlouho však nejbližší datum restartu posunula až na úplný konec měsíce. Toto datum pochopitelně rovněž nemusí být finální.

Další významný orgán PFA navíc v uplynulých týdnech připustil, že zbytek sezóny se odehraje nanejvýš za zavřenými dveřmi, jestli vůbec to. Funkcionáři se v posledních dnech nacházejí v opravdu nezáviděníhodné pozici, kdy musí reagovat na neustále se měnící vývoj pandemie.

O některých problémech diskutují na společných jednáních také samotné kluby elitní anglické soutěže. Ty se podle několika zdrojů v rámci nedávného srazu shodly na tom, že probíhající ročník nechtějí anulovat ani v tom nejhorším možném případě.

Jednatelé samotné FA, jež zastřešuje ostrovní fotbal, pro změnu reálně zvažují možnost protažení letního přestupního termínu až do příštího ledna. V praxi by se tedy jednalo o propojení obou nadcházejících období vyhrazených pro hráčské transfery.

Mezinárodní federace fotbalových asociací FIFA se však musí vypořádat také s mnohými globálními problémy. Svou budoucnost zatím nemají v rukou zejména fotbalisté, kterým k 30. červnu končí aktuální kontrakt. FIFA už dle slov svého tiskového mluvčího sestavila pro probíhající krizi speciální tým odborníků, kteří již usilovně pracují na řešení.

Vojt?ch Olšr / 90min.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články