Zpět na » Premier League » Oficiálně potvrzeno: Anglická Premier League se rovněž zastaví

Premier League - Oficiálně potvrzeno: Anglická Premier League se rovněž zastaví

Oficiálně potvrzeno: Anglická Premier League se rovněž zastaví © sport.es -

0

Líbilo se

13.03. - Vedení anglické Premier League a English Football League oficiálně rozhodly přerušit kvůli šíření COVID-19 své soutěže až do 3. dubna. Kromě Premier League se tak pozastavují druhá nejvyšší soutěž Championship, dále také League One a League Two. Odloženy jsou rovněž zápasy mládežnických týmů a akademií.

Anglická liga jako poslední v rámci TOP 5 evropských soutěží rozhodla zrušit plánované zápasy tohoto kola i těch nadcházejících až do 3. dubna. Přitom původně se mělo na britských ostrovech normálně hrát, i za přítomnosti diváků na tribunách.

Jenže během včerejška manažer Leicetseru Brendan Rodgers oznámil tři pozitivní případy nakažené koronavirem ve svém týmu a v pozdních hodinách pak agentury informovaly o tom, že byl touto nemocí zasažen také manažer Arsenalu Mikel Arteta a hráč Chelsea Callum Hudson-Odoi.

V narychlo svolané videokonferenci zástupci všech 20 klubů Premier League rozhodli o přerušení soutěže.

V této bezprecedentní situaci úzce spolupracujeme s našimi kluby, vládou, fotbalovou asociací a EFL a mohu všechny ujistit, že zdraví a blaho hráčů, realizačních týmů a fanoušků, je naší prioritou," uvedl výkonný ředitel anglické Premier League Richard Masters.

V praxi to znamená, že se neuskuteční střetnutí 30. a 31. kola, jež byla na programu tento a následující víkend. 32. kolo, které je naplánováno na sobotu 4. dubna, zatím oficiálně odloženo nebylo.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články