Zpět na » Premier League » Odejde Barton do Evertonu?

Premier League - Odejde Barton do Evertonu?

0

Líbilo se

16.01. - Manchester City možná přijde o svého klíčového hráče. Everton totiž za playmakera Joeyho Bartona nabídl pět a půl milionu liber. Citizens nechtějí o jeho odchodu ani slyšet, ale jak se zdá, tak podle Bartonova agenta je přestup výhradně v hráčových rukou. Modrobílý dres by naopak mohli na jaře obléci bek Francesco Coco a útočník Fernando Cavenaghi.

Velice zamotaný je případ okolo Joeyho Bartona. Everton nabídl za čtyřiadvacetiletého hráče Manchesteru City pět a půl milionu liber, ale jak je známo, v Manchesteru se jeho služeb nechtějí vzdát a nabídka byla odmítnuta, což potvrdil i manažer Evertonu David Moyes:

"Ano, na Joeyho Bartona jsem se ptal. Manchester City ho však odmítá prodat a já respektuji přání Stuarta Pearce."

Rohodující roli nakonec ale může hrát klauzule, kterou má Barton ve smlouvě. Podle ní musí být totiž hráči dovoleno vyjednávat o přestupu s kterýmkoliv klubem, který za něj nabídne právě sumu 5,5 milionu liber.

"Je to klauzule Joeyho Bartona, nikoliv Manchesteru City. Joey je oprávněn vyjednávat s každým klubem, který za něj nabídne 5,5 milionu liber. Manchester City tudíž nemůže tuto nabídku odmítnout a zakázat mu jednání. Je jen na Joeym, jestli bude chtít odejít nebo zůstat," vysvětlil jak se věci mají Bartonův agent Willie McKay.

Manchester City také potvrdil, že v klubu je na týdenní zkoušce italský obránce Francesco Coco. Bývalý levý bek squadry azzury v současnosti patří Interu Milán. Třicetiletý hráč hrával dříve za Vicenzu, Turín, Livorno, Barcelonu a AC Milán. Reprezentační dres oblékl v sedmnácti utkáních, získal také dva ligové tituly s AC Milán.

Dalším hráčem, který by se na City of Manchester Stadium mohl objevit, je argentinský útočník Fernando Cavenaghi. Zájemců o třiadvacetiletého forvarda Spartaku Moskva je však více. Cavenaghiho chtějí v Miláně, Juventusu, Bordeaux či Lyonu. Jak informují ruská média, Stuart Pearce je jedním z hlavních zájemců o jeho služby. Cavenaghi se v Rusku nedokázal adaptovat a zjevně se trápí. Během dvou let v ruské lize nastoupil k 63 zápasům a vstřelil 17 branek. Ještě před rekordním přestupem z Argentiny do Spartaku Moskva (12,5 milionu eur) v roce 2004 nastřílel v River Plate 55 gólů v 84 zápasech.

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články