Zpět na » Premier League » Giovanni Lo Celso měl být proti Chelsea vyloučen. VAR přiznal „lidskou chybu“

Premier League - Giovanni Lo Celso měl být proti Chelsea vyloučen. VAR přiznal „lidskou chybu“

Giovanni Lo Celso měl být proti Chelsea vyloučen. VAR přiznal „lidskou chybu“ © skysports.com, fotbalportal.cz - Lo Celsův zákrok

2

Líbilo se

23.02. - VIDEO Všichni, kdo viděli opakované záběry po souboji Giovanniho Lo Celsa a Césara Azpilicuety, měli jasno. Tohle musí být jasná červená karta. Bežela 51. minuta utkání mezi Chelsea a Tottenhamem. Blues vedli 2:0. Lo Celso nevybíravě šlápl na nohu Azpilicuety přímo před José Mourinhem. Jenomže VAR rozhodl jinak. Hráč Spurs ani kartu. Později PGMOL, sdružení rozhodčích, přiznalo chybu.

Byl to opravdu tvrdý zákrok. Takový, za který se v anglické Premier League běžně vylučuje. César Azpilicueta zkřivil tvář bolestí, když mu Giovanni Lo Celso svými kolíky ostře přišlápl holeň. Celou situaci zkoumal VAR a nakonec Lo Celso vyvázl bez trestu. Neviděl ani žlutou kartu. Tu mu hlavní rozhodčí ukázal až o třicet minut později.

Po zápase přiznala organizace PGMOL (Professional Game Match Officials Limited), že došlo k „lidské chybě“. Pozici VAR vykonával David Coote. Lo Celso měl být vyloučen. Podle pravidel ovšem nelze Lo Celsa potrestat ani zpětně, protože to lze jen v případech, kdy situaci neřeší rozhodčí, ani VAR.

„Všichni věděli, že udělali chybu. Také máme monitor a mohli jsme to celé vidět. Čekal jsem, že přijde červená karta. Ne, že by mě to těšilo, ale proto, že tohle jsou velmi nebezpečné zákroky, které ohrožují zdraví hráčů. Tohle nebylo dobré,“ uvedl po zápase Frank Lampard.

Překvapen byl i César Azpilicueta.

„Nejsem hráč, který by se válel na zemi jen tak. Nebyla to moje chyba. Byl to jasný zákrok na holeň. Hned jsem to cítil. Překvapilo mě, že to nebyla červená karta, dokonce ani žlutá. Je zřejmé, že všichni děláme chyby, ale když máme dnes takové možnosti...“

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, youtube.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Eidur - 24.02. Odpovědět

K čemu je pak ten VAR, když v důležitých chvílích selhává?

Eidur
peeko83 - 24.02. Odpovědět

VAR je fajn, ale někteří rozhodčí jsou vážně magoři. Vidím něco opakovaně a zpomaleně na obrazovce a stejně se rozhodnu špatně? Není to nějaká diagnóza? Smajlík 11

peeko83
Eidur - 24.02. Odpovědět

Můžeme to nazvat zaujatostí Smajlík 1 U sporných situací se to dá pochopit a názor se může lišit. V případech jako je tento, však musí být posuzováno vždy stejně.

Eidur

Par podobne vymletych hracu po ostrovech běhá, doba gentlemanů typu Diego Costa nebo milacek J. Barton uz je davno pryč - napsal L.Suarrez.

barbossaCFC
peeko83 - 24.02. Odpovědět

Smajlík 2

peeko83
Reklama
Reklama
Nejnovější články