Zpět na » Premier League » Chelsea si v derby poradila s Tottenhamem, žák opět přelstil učitele

Premier League - Chelsea si v derby poradila s Tottenhamem, žák opět přelstil učitele

Chelsea si v derby poradila s Tottenhamem, žák opět přelstil učitele © skysports.com - V městském derby se z vítězství radovala Chelsea

1

22.02. - REVIEW Londýnská Chelsea mohla po dlouhé době přijít o čtvrtou pozici v Premier League. Ale nestalo se. V městském derby porazila Tottenham 2:1 a odpoutala se mu na rozdíl čtyř bodů. Frank Lampard opět porazil Josého Mourinha, od něhož se při jeho štaci v Chelsea mnoho naučil. Zároveň se stal prvním koučem, který Portugalce letos v rámci Premier League porazil doma i venku.

Chelsea - Tottenham 2:1

Branky: 15. Giroud, 48. Alonso - 89. Rüdiger (vla.)

Chelsea FC: Caballero - Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger - R. James, Kovačić, Jorginho, M. Alonso - Barkley (77. Willian), Mount - Giroud (71. T. Abraham).

Tottenham Hotspur: Lloris (C) - Alderweireld (78. Aurier), D. Sánchez, Vertonghen - Tanganga, NDombèlé (63. Lamela), Winks, Lo Celso, B. Davies - Bergwijn (78. Alli), Lucas Moura.

Frank Lampard udělal oproti nepovedenému střetnutí proti Manchesteru United v sestavě několik změn. Změnil formaci, na hrot útoku postavil Oliviera Girouda, ze sestavy vynechal Pedra i Williana, pod forvardem hrál Barkley s Mountem.

První nebezpečnější akci si vytvořil Tottenham. V 11. minutě se ke střele dostal Lucas, ale s jeho tvrdým zakončením si Wilfredo Caballero dokázal poradit. O minutu později zahrozil na druhé straně Mount, z úhlu však ani on gólmana neprostřelil.

Úvodní branka padla po čtvrthodině střetnutí. Giroudovu ránu Lloris vykopl, dorážku Barkleyho pro změnu zastavila tyč. K míči se znovu dostal francouzský útočník, jenž se neukvapil, připravil si míč do dobré pozice a míč poslal neomylně k bližší tyči, gólman se natahoval marně.

Vedení Chelsea zdvojnásobil povedenou střelou Marcos Alonso (zdroj: skysports.com)

Krátce po půl hodině mohl zvýšit vedení Marcos Alonso, jeho povedená rána z voleje ovšem proletěla těsně nad břevnem. Poslední příležitost první půle patřila Spurs, s hlavičkou Sáncheze si Caballero poradil bez větších potíží.

V úvodu druhého poločasu přidali The Blues kýženou pojistku na své vedení. Barkley jemně přiťukl míč na levou stranu osamocenému Alonsovi, jehož přízemní rána z osmnácti metrů zapadla přesně k pravé tyči.

Tottenham se marně snažil zdramatizovat zápas, naopak mohl inkasovat potřetí, v 82. minutě zazvonilo po přímém kopu Alonsa za Llorisem břevno. Hosté se nakonec přeci jen dočkali. V 89. minutě do Lamelovi nahrávky smolně vložil nohu Rüdiger, Caballero na změnu směru reagoval pozdě, míč propadl za jeho záda.

Snížení přišlo pozdě. Chelsea si v závěrečných minutách s přehledem pohlídala jednobrankové vítězství a městskému rivalovi v tabulce odskočila na rozdíl čtyř bodů. Frank Lampard se stal letos prvním trenérem, který Mourinha porazil v lize doma i venku.