Zpět na » Premier League » Rána pro Manchester City, na dva roky byl vyloučen z evropských pohárů

Premier League - Rána pro Manchester City, na dva roky byl vyloučen z evropských pohárů

Rána pro Manchester City, na dva roky byl vyloučen z evropských pohárů © marca.com - Manchester City stihl tvrdý trest

4

Líbilo se

14.02. - Tvrdý trest udělila Disciplinární komise evropské fotbalové federace UEFA Manchesteru City. Za porušení regulí Finančního Fair Play se totiž klub z Etihad Stadium nebude moci zúčastnit evropských fotbalových pohárů v následujících dvou sezónách. Navíc ještě musí Citizens uhradit pokutu ve výši 30 milionů eur.

Podváděli a teď za to budou pykat. Manchester City si dva roky nekopne na evropské scéně, tedy v ročnících 2020-21 a 2021-22. Proč? Na začátku všeho stál německý deník Der Spiegel, který v listopadu 2018 zveřejnil důvěrné informace o tom, že vedení City nadhodnocuje skutečné příjmy od sponzorů, díky čemuž se vyhýbá ostrým regulím Finančního fair play.

Podle jistých informací měl například Sheikh Mansour bin Zayed Al Nahyan z vlády v Abu Dhabí financovat mužstvo sponzorským příspěvkem ve výši 75 milionů eur, přitom skutečná hodnota daru byla jen 10 milionů eur.

Finanční fair play je opatření zavedené UEFA, které se snaží o to, aby se kluby pokud možno nezadlužovaly a držely svoji ekonomiku zdravou.

„Komise UEFA po vyšetřování všech důkazů odhalila vážné porušení pravidel Finančního Fair Play, kdy byly nadhodnoceny příjmy od sponzorů na klubovém účtu v rozmezí let 2012-2016," uvádí UEFA.

„Jsme zklamáni, ale ne překvapeni. Je to kauza, kterou rozjela UEFA, vyšetřovala UEFA a soudila UEFA. Když už tenhle diskriminační proces skončil, budeme se snažit o rozsudek nestranný, co nejvíce transparentní. Proto podáme odvolání k CAS," uvádí ve svém komuniké City.

Kromě sportovního trestu postihla Manchester City ještě vysoká pokuta ve výši 30 milionů eur. Jak City uvedlo, plánuje odvolání u mezinárodní sprtovní arbitráže v Lausanne.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Pepek uz schani bydleni v Italii Smajlík 3

BlueFor16years

No co. Letos jim tu Ligu mistrů vyhrajeme a potom se jim na ni na dva roky vyserem.. Uřvaní sousedi z rudé čási města si také zvykli hrát bez ní..

SpaZZeCZ

jinak, sice to neni oficialni informace, ale anglicka asociace pry velmi vazne zvazuje potrestani ve stylu Juve. za dane obdoni anulace vsech vysledku, konfiskace ttitulu a vsech trofeji a pad do 2. ligy. a kupodivu to ma na ostrovech pry dost podporu od obycejneho lidu i odborne verejnosti. jelikoz podvody MC meli i primy vliv na PL, i na dalsi 2 anglicke pohary. tak uvidime co se stane dal

HyperioN
Cornero - 15.02. Odpovědět

upřímně tomu moc nevěřim že se to stane protože to je až moc velký zásah a to nikomu nebude po chuti ale bylo by to férové protože jak k tomu přijdou ostatní? Vždyť to bylo do očí bijící že city utrácí peníze které si nikdy nedokáže vydělat. Jak by takovej klub mohl utratit mnohem větší částky než jakejkoliv jinej top klub kterej má mnohem větší příjmy? To jim došlo až teď?

Cornero
Cornero - 15.02. Odpovědět

Tohle bylo naprosto zřejmý a je jen s podivem že to trvalo tak dlouho. Vtipný jsou nicméně postihy. City totálně poruší pravidla vyhraje ligu na úkor konkurentů a trest je to že zaplatí pokutu 30mil a dvakrát si nezahraje LM. Ty kluby v lize které pravidla dodržují a jsou škodny tím získají vlastně jakou kompenzaci? Jakou kompenzaci pool dostane za to že City díky porušování pravidel vyhrálo loni titul na jejich úkor?

Cornero

to bys musel za to obdoby 12-16 kompenzovat i kluby ktere skoncili v lize na 5 a 8 miste. kazdy rok 1 klub prisel diky tomu o LM a penize z ni a 1 klub kazdy rok prisel o EL a penize z ni. a to rozhodne neni 30 mega euro jen...

HyperioN
Cornero - 15.02. Odpovědět

přesně..když usvědčí sportovce z dopingu tak mu seberou za dané období tituly medaile atd. aby to aspoň nebilo do očí že podvodník má historické úspěchy. Co se stalo City za to že neoprávněně nakupovali a získali neoprávněně tituly? Sebral jim je někdo? Nic se měnit nebude. Jen se UEFA namastí.

Cornero
Eidur - 15.02. Odpovědět

Jsem rád, že to postihuje všechny. Nemyslím si ale, že by jim to dva roky vydrželo Smajlík 11

Eidur
Forte02 - 15.02. Odpovědět

Tak doufám že Pepek v létě přijde a Sarri si bude balit kufry.

Forte02
Panyny - 15.02. Odpovědět

Sorry, ale přijít s vyloučením po třech letech mi připadá zvláštní. Nechce se mi věřit, že nejde něco jak u cyklistiky zpětně odebrat body/tituly a nechat zpátky vyplatit peníze za dané období v daných soutěžích.

Panyny
CPuyol - 15.02. Odpovědět

Tak dneska jsem někde na nějakym anglickym webu četl, že jim hrozí zpětný odebrání bodů a propad do 2. ligy. Ale co je na tom pravdy, netušim.

CPuyol
Danza - 15.02. Odpovědět

Takže do LM se může kvalifikovat z pátýho, potažmo šestýho místa..tohle jestli ole nedá, bojím se že ho vylejou a přivedou pocheho.

Danza

....už jenom čekám na klasický kvikot že to je rasysmus Smajlík 3 Smajlík 13

TuffGong
Wazz - 15.02. Odpovědět

za to může Havel a sluníčkáři!!! heil hnídek flaztenče..

Wazz

co si pamatuju tak se kolem pepka motal v lete Juve s velmi zajimavou nabidkou, ktera i pepka prekvapovala pry. takze ja bych tipnul v lete juve

HyperioN
Miras - 14.02. Odpovědět

Taky si myslim, ze Pep pujde.

Miras

To by bylo smutny. City me bavi a do LM patri, ale zajimalo by me, kdo ze srdcaru by zustal a preckal krizi a kdo by naopak utekl do hajzlu. Ja bych klidne privital na Stamforu ztracene syny v cele s Kevinem a Aguerem

barbossaCFC
Kuzma - 14.02. Odpovědět

Jako první zdrhne Pep Smajlík 3

Kuzma
COKO - 14.02. Odpovědět

Pep odejde určitě, nad tím se snad ani nebudeme pozastavovat. Ti, kteří tam jsou nejdéle podle mě zůstanou v čele s Aguerem. Odejde takový Bernardo, Sterling nebo Sané. Bude to ale škoda, pokud se rozpadnou tím, že dobří hráči odejdou. Docela mě ale udivuje, že PSG to pořád prochází.

COKO
balmain - 14.02. Odpovědět

na jednu stranu si říkám, jak je to super, ale na tu druhou přesně co t, že takový PSG se vesele směje dál

balmain
Kuzma - 15.02. Odpovědět

Tak snad dojde i na ně. Je důležité, že ty postihy začaly.

Kuzma

Tak oni nejdriv vyresi jeden tym, ne, jinak by meli moc prace Smajlík 5

BlueFor16years
Panyny - 17.02. Odpovědět

Mluví se o tom, že Nasser Al-Khelaifi začal poslední dva roky spolupracovat, což u City odmítali. Někde psali, že se i daleko víc začal zajímat o politickou stránku věci, aby trošku napravil vztahy s Uefa, kde je přece jen hromada Frantíků na důležitých místech.

Panyny
Reklama
Reklama
Nejnovější články