Zpět na » Premier League » Jürgen Klopp: Opakovaný zápas v FA Cupu budou hrát „děti“. My máme volno, ani nebudu koučovat

Premier League - Jürgen Klopp: Opakovaný zápas v FA Cupu budou hrát „děti“. My máme volno, ani nebudu koučovat

Jürgen Klopp: Opakovaný zápas v FA Cupu budou hrát „děti“. My máme volno, ani nebudu koučovat © straitstimes.com, fotbalportal.cz - Klopp nechá hrát "děti"

2

27.01. - Liverpool včera kráčel za jistým postupem do dalšího kola FA Cupu, ale nakonec s třetiliogovým Shrewsbury remizoval 2:2 a zápas se bude opakovat. Utkání se bude na Anfieldu hrát v týdnu od třetího února. Jenomže v tu dobu probíhá v Premier League nová zimní pauza. Jürgen Klopp slíbil svým hráčům volno, proto budou hrát mladíci. Německý kouč ani nebude na lavičce.

Na půdě Shrewsbury, které působí v League One, vedl Liverpool na začátku druhého poločasu už 0:2. Jenomže střídající Cummings dvakrát udeřil a skóre srovnal. Proto se musí zápas čtvrtého kola FA Cupu opakovat.

Utkání je naplánováno na termín v týdnu od 3. února. Ovšem to je v Premier League zimní přestávka a Jürgen Klopp nemíní měnit plány. Svým hráčům slíbil volno, což také dodrží. Opakovaný duel odehrají mladí hráči. Tým povede Neil Critchley, který má na starosti výběr do 23 let.

Bude se tak opakovat podobná situace, která už nastala ve čtvrtfinále Carabao Cupu. V době, kdy se hrál zápas s Aston Villou, byl Liverpool na mistrovství světa klubů. Mladý výběr Reds prohrál 5:0.

„V dubnu 2019 jsme od Premier League dostali dopis. Myslím ten, ve kterém nás žádají, abychom respektovali zimní pauzu, neorganizovali žádné přátelské zápasy ani žádné soutěžní zápasy.“

„A to my respektujeme. Před dvěma týdny jsem řekl chlapcům: Budeme mít zimní přestávku.“

„To znamená, že na tom zápase nebudeme. Budou tam děti, které ten zápas odehrají.“

„Nemůžete s námi takto jednat, když se o to nikdo nestará. Vím, že to není moc populární, ale takhle to vidím. Premier League nás požádala, abychom respektovali zimní přestávku. To děláme. Pokud to FA nerespektuje, nemůžeme to změnit. Nebudeme tam.“

„Musím myslet na blaho svých hráčů. Potřebují odpočinek, mají rodiny. Je to zimní přestávka. Budeme to respektovat.“

Liverpool tak kvůli náročnému programu obětuje i druhý anglický pohár. Shrewsbury se to vůbec nelíbí. Chtěli si zahrát proti těm nejlepším hráčům.

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.