Zpět na » Premier League » Arsenal v deseti uhrál bod na Stamford Bridge, United nestačili na Burnley

Premier League - Arsenal v deseti uhrál bod na Stamford Bridge, United nestačili na Burnley

Arsenal v deseti uhrál bod na Stamford Bridge, United nestačili na Burnley © skysports.com - David Luiz a jeho červená karta proti Chelsea.

0

22.01. - REVIEW Manchester City ve vloženém 24. kole nezaváhal. Ačkoliv Gabriel Jesus pohrdl penaltou, úřadující mistr díky trefě střídajícího Agüera má všechny body. To Chelsea senzačně zaváhala. Proti Arsenalu hrála dlouhou přesilovku, v ní ale inkasovala dvě branky a má jen bod. Stejně jako Everton, který proti Newcastlu vedl ještě na začátku poslední minuty nastavení o dvě branky. Ve středu nezaváhal Leicester a tři body může slavit i José Mourinho. Manchester United ovšem senzačně selhal.

Cenu zlata má vítězství pro Aston Villu, která hledá v boji o záchranu každý bod. Watford sice po trefě Deeneyho vedl, jinak ale nic moc nepředvedl.

Villa zásluhou střídajícího Luize srovnala a v závěru se postarala o překvapující rozhodující gól. V páté minutě nastavení nakopl Reina míč až na Mingse, jenž zpětnou přihrávkou vybídl obránce Konsu. Jeho parádní ránu tečoval ještě Mings a Foster byl bez šance. Watford se tak propadl již na devatenácté místo, Villa je po výhře šestnáctá.

Opačné starosti má Manchester City. Úřadující mistr po nečekané remíze s Crystal Palace zabral a v Sheffieldu ukořistil všechny body.

Dlouho to ale vypadalo na bezbrankovou remízu. V první půli měl na kopačce branku Gabriel Jesus, nedokázal ale proměnit penaltu. Po hodině hry jej tak vystřídal Sergio Agüero a už za šest minut se mohl radovat.

Milimetrovým pasem jej našel De Bruyne a argentinský útočník pohodlně dopravil míč do odkryté sítě. De Bruyne si připsal již patnáctou asistenci v sezóně a Citizens tak zůstanou na druhé pozici.

Neuvěřitlený závěr utkání se odehrál v Goodison Parku. Carlo Ancelotti se mohl radovat z první trefy Moiseho Keana v Anglii, po pauze navíc brzy přidal druhý gól Calvert-Lewin.

Ještě na začátku čtvrté minuty nastavení vedli domácí pohodlně o dvě branky. Jenže zvítězit nakonec neuvěřitelným způsobem nedokázali.

Po rohovém kopu snížil střídající Lejeune a arbitr Hooper dal hostům ještě jednu šanci. A ti ji dokázali zužitkovat. Po obrovské skrumáži vyrážel Pickford míč již za brankovou čárou. Hooperovi gól potvrdil brankový systém a znovu se mohl radovat Lejeune. Osmadvacetiletý francouzský obránce je v Anglii již třetí sezónou, trefil se ale vůbec poprvé na Ostrovech. A hned dvakrát během několika málo vteřin.

Parádní závěr viděli diváci i na Stamford Bridge. První příležitost londýnského derby si vypracoval Hudson-Odoi, míč po jeho ráně otřel horní tyč.

O osm minut později po hrubce Mustafiho unikl Abraham a za záchrannou brzdu musel zatáhnout Luiz. Toho ovšem rozhodčí Attwell vyloučil a pro Luize tak návrat na Stamford Bridge skončil neslavně. Jorginho navíc proměnil pokutový kop a zdálo se, že Arsenal schytá debakl.

Jenže Chelsea potvrdila, že v posledních týdnech střídá dobré a špatné výkony. Po hodině hry přišel po rohovém kopu Blues rychlý protiútok hostů. Při úniku Martinelliho navíc podklouzl Kanté a náhradník za Aubameyanga si to namířil až k brance.

Ranou k levé tyči srovnal a dal Arsenalu naději na bodový zisk. Arsenal se navíc dočkal i druhé branky, Lacazette byl ale přistižen v ofsajdu. A tak do vedení šla znovu Chelsea. Po rohovém kopu si na přihrávku Hudsona-Odoie naběhl Azpilicueta a Leno neměl nárok.

Blues ale zápas do vítězného konce nedotáhli. O tři minuty později totiž Torreira přenesl hru na Bellerína a ten ukázkovou technickou ranou k pravé tyči srovnal na konečných 2:2.

Hector Bellerin celebrates making it 2-2

Ve středu se konečně probudil Leicester a West Ham srazil čtyřmi góly. Hrdinou utkání se stal Ayoze Pérez, autor dvou branek. Vidět bylo i duo Barnes - Pereira, které si u svých branek vyměnilo přihrávky.

Mrzet ale Lišky musí zranění obránce Nampalyse Mendyho a především nejlepšího střelce Premier League Jamieho Vardyho.

Po boji uspěl Tottenham. Díky šťastné brance Alliho ovládl první půli, dvacet minut před koncem ale po faulu Sessegnona z penalty srovnal Pukki. Za deset minut se ale k odraženému míči dostal Heung-Min Son a zajistil Kohoutům důležité vítězství.

Středeční program uzavřel duel mezi Manchesterem United a Burnley. Rudí ďáblové se mohli díky zaváhání Chelsea dotáhnout na rozdíl tří bodů, místo toho je ale odstup již šestibodový. I přes obrovskou převahu totiž slaví Burnley, které vyslalo dvě střely mezi tři tyče a obě skončily úspěchem.

Jay Rodriguez celebrates his goal against Manchester United

Výsledky vloženého 24. kola Premier League:

Aston Villa - Watford 2:1 (68. Luiz, 90+5. Konsa - 38. Deeney)
Bournemouth - Brighton 3:1 (36. H. Wilson, 41. Groß, 74. C. Wilson - 82. Mooy)
Crystal Palace - Southampton 0:2 (22. Redmond, 48. Armstrong)
Everton - Newcastle 2:2 (30. Kean, 54. Calvert-Lewin - 90+4. a 90+5. Lejeune)
Sheffield United - Manchester City 0:1 (73. Agüero)
Chelsea - Arsenal 2:2 (28. Z penalty Jorginho, 84. Azpilicueta - 68. Martinelli, 88. Bellerín)
Leicester - West Ham 4:1 (24. Barnes, 45+5. Pereira, 81. z penalty a 88. Pérez - 50. z penalty Noble)
Tottenham - Norwich 2:1 (38. Alli, 80. Son - 70. z penalty Pukki)
Manchester United - Burnley 0:2 (39. Wood, 56. Rodriguez)

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.