Zpět na » Premier League » Velké představení na White Hart Lane

Premier League - Velké představení na White Hart Lane

0

14.01. - Nedělní odpoledne 23. kola mělo na programu dvě dohrávaná utkání. V tom prvním se v Goodison Parku představil Reading, ve druhém zase na domovský stánek Tottenhamu vyrazil Newcastle United.

Everton FC Everton - Reading Reading FC 1:1 (0:1)

Toffees se již mohli spolehnout na uzdraveného Tima Cahilla. Ten vynechal poslední dva měsíce vinou zdravotních problémů s kolenem.

Utkání s Readingem přihlížela i filmová hvězda Sylvester Stallone, která, stejně jako ostatní diváci na Goodisonu, viděla první změnu skóre ve 28. minutě. Onen úvodní gól byl v důsledku nešťastných náhod po přímém kopu Readingu připsán jako vlastní Joleonovi Lescottovi.

David Moyes o poločase reagoval na nepříznivý vývoj vystřídáním McFaddena, kterého nahradil Victor Anichebe. Druhá půle přinesla očekávaný obraz hry, kdy to byl právě Everton, kdo se tlačil dopředu.

Očekávaný efekt v podobě vyrovnání na, jak se později ukázalo, konečných 1:1 však přišel až deset minut před koncem - prosadil se Andrew Johnson, který tak rozšířil bilanci svých letošních vstřelených gólů na číslo osm.

Tottenham HotspurTottenham - Newcastle Newcastle United 2:3 (1:1)

Oba kluby musely řešit problémy při složení sestavy. Martin Jol nemohl počítat s Ledley Kingem, zranění vyřadilo i Jermaine Jenase, Mida a Paula Stalteriho.

Připraveni naopak byli Aaron Lennon a Robbie Keane - zatímco prvně jmenovaný se v základní jedenáctce objevil, před Keanem dostala přednost útočná dvojice Defoe - Berbatov.

Newcastle rozsáhlou marodkou trpí již delší čas. Ta v současnosti čítá více jak deset zraněných, není se tak čemu divit, že Glenn Roeder je nucen dávat šanci perspektivním, na druhé straně však málo zkušeným hráčům. Především lavička náhradníků dnes byla mimo druhého gólmana Steve Harpera plná mladých talentů.

K vývoji utkání samotnému... Do prvních dvou vážnějších příležitostí se v krátkém časovém intervalu dostal Jermain Defoe - při té první se povedeným zákrokem vytasil Shay Given, druhá po střele anglického útočníka skončila nad jeho brankou.

Své gólmanské umění musel Given ukázat hned o chvíli později, když tentokráte pálil Berbatov. Začátek utkání se nesl ve větší aktivitě Spurs, kteří dostávali své pověsti na domácí půdě jen těžko porazitelného týmu.

Na úvodní gól se na severu Londýna čekalo třináct minut - v té chvíli situace z rychlého protiútoku využil Jermain Defoe, jemuž pas před bránu servíroval Steed Marbranque. Jak se později ukázalo, Defoe stál v ofsajdovém postavení.

Magpies však hned vzápětí vyrovnali. Stalo se tak zásluhou Paul Huntingtona, kterému se z těžkého úhlu podařilo překonat Paul Robinsona.

Přišla 29. minuta a mohlo být opět veseleji v táboře Spurs - do souboje s Lennonem se Given vydal daleko ze své brány, míč se dostal k Malbranqueovi, jehož střela však v síti nakonec neskončila.

Své štěstí následně zkoušel Obafemi Martins, Robinson si ale s jeho střelou dokázal poradit. To samé se povedlo i jeho kolegovi na druhé straně při pokusu Lennona.

Skvělá podívaná pokračovala, ke konci poločasu se ještě do dvou slibných šancí dostal Berbatov, ovšem ani jednu z nich v situaci gólovou nepřeměnil. Stejně se nezadařilo ani jeho útočnému kolegovi, který dokázal přejít přes několik bránicích protihráčů, jeho střela však mířila vedla.

Do kabin se po atraktivním, stejně tak jako vyhecovaném prvním poločase šlo za stavu 1:1.

Uběhlo sedm minut po přestávce a hlavičkují Matthew Pattison ve slibné šanci jen o malý kus minul. A pravidlo "nedáš, dostaneš" doznalo své pověsti - skóre se totiž měnilo hned o pár sekund později, ovšem na druhé straně. V 54. minutě to byl nakonec Dimitar Berbatov, kdo poslal Spurs opět do vedení.

V 68. minutě se do střely opřel Tom Huddlestone, její pohlednému a zřejmě i gólovému provedení však dokázala zabránit teč Petera Ramage.

Newcastle své naděje na druhé vyrovnání nijak nepohřbíval, snaha o něj se mu vyplatila dvacet minut před koncem, kdy se výstavně trefil Obafemi Martins.

Pravý šok pro fanoušky Tottenhamu měl ale teprve přijít - neuběhla ani minuta, když Martins posunul na Nicky Butta a ten ve skluzu dokázal poslat míč k pravé tyči. Věc těžko předvídatelná se stala skutečností - Magpies během pár sekund dokázali otočit skóre a nyní to byli oni, kdo měli vývoj utkání ve svých rukou.

Zvýšit na rozdíl dvou branek a o připsání dalšího zásahu se následně pokoušel Martins, jeho dalekonosná střela však tentokráte mezi tyče nazamířila.

Zbývalo deset minut a začínal očekávaný tlak Spurs. Na jeho počátku marně reklamovali domácí ruku Solana po dobré příležitosti střídajícího Keana.

V 86. minutě se do míče opřel Defoe, nicméně ke smůle všech, co stáli za Tottenhamem, skončil pouze na pravé tyči. Velké představení gradovalo. Jeho závěrečné chvíle navzdory snaze Spurs o vyrovnání již k ničemu nevedly. Na White Hart Lane se tedy skončilo 2:3.

Diváci viděli jedno z nejlepších utkání této sezony. Newcastle se díky jeho výsledku dostatečně odpoutal od sestupem zavánějících pater tabulky - z patnáctého místa se posunul na jedenácté.