Zpět na » Premier League » Aubemayangův hororový faul na Maxe Meyera. Mikel Arteta se po zápase omlouval Crystal Palace

Premier League - Aubemayangův hororový faul na Maxe Meyera. Mikel Arteta se po zápase omlouval Crystal Palace

Aubemayangův hororový faul na Maxe Meyera. Mikel Arteta se po zápase omlouval Crystal Palace © football.co.uk - Pierre-Emerick Aubameyang

0

12.01. - VIDEO Kapitán Arsenalu Pierre-Emerick Aubameyang se omluvil záložníkovi Crystalu Palace Maxi Meyerovi a popřál mu rychlé zotavení poté, co jej nevybíravým zákrokem fauloval při sobotním vzájemném zápase. Meyer musel být po tvrdém faulu vystřídán, načež Aubameyang uviděl od rozhodčího červenou kartu.

Aubameyang v sobotním zápase při pokusu vybojovat míč ve skluzu tvrdě zajel hřebíky do Meyerova kotníku, pro kterého po ošetření zápas skončil stejně jako pro kapitána Arsenalu, kterému po přezkoumání rozhodnutí pomocí VAR sudí Paul Tierney udělil červenou kartu.

Incident se odehrál ve druhé půli utkání za stavu 1:1, načež Arsenal musel dohrávat od 67. minuty v deseti lidech a v početní nevýhodě nedokázal vstřelit vítězný gól.

Gabonský reprezentant se po zápase omluvil Meyerovi prostřednictvím sociální sítě Instagram a popřál mu rychlé zotavení. „Doufám, že se Max Meyer brzy zotaví. Opravdu jsem ho nechtěl tak tvrdě faulovat a vážím si toho, že kluci tak tvrdě bojovali,“ napsal Aubameyang.

Rozhodnutí sudího udělit Aubameyangovi červenou kartu po zápase přijal i manažer Arsenalu Mikel Arteta, který se omluvil za hráčův faul Crystal Palace.

„Zrovna jsem to viděl a vypadalo to hnusně, abych byl fér,“ řekl Arteta. „Ale jak znám Aubameyanga, určitě v tom nebyl žádný záměr. Doufejme, že hráč neutrpěl zranění a omlouváme se za to.“

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.