Zpět na » Premier League » Šlágr kola rozhodla jediná branka, Chelsea s přehledem porazila Burnley

Premier League - Šlágr kola rozhodla jediná branka, Chelsea s přehledem porazila Burnley

Šlágr kola rozhodla jediná branka, Chelsea s přehledem porazila Burnley © goal.com - O výhře Liverpoolu nad Tottenhamem rozhodl Firmino

2

11.01. - REVIEW Liverpool nezastavitelně kráčí za titulem. Ve šlágru 22. kola zvítězil na půdě Tottenhamu zásluhou Firmina a na čele si vytvořil už šestnáctibodový náskok, neboť Leicester překvapivě prohrál se Southamptonem. Dařilo se Chelsea, která udržela čisté konto a navíc přidala do sítě Burnley tři branky.

Tottenham - Liverpool 0:1

Branky: 37. Firmino

Tottenham Hotspur: Gazzaniga - D. Sánchez, Alderweireld (C), Tanganga - Aurier, Winks, Eriksen (69. Lo Celso), Rose (69. Lamela) - Lucas Moura, Alli - Son Heung-min

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson - Wijnaldum, J. Henderson (C), Oxlade-Chamberlain (61. Lallana) - M. Salah (90+1. Shaqiri), Firmino, Mané (81. Origi)

Někteří diváci se ještě ani nestihli usadit na svých sedačkách, když byl Liverpool velmi blízko prvnímu gólu. Skórovat mohl Roberto Firmino, jehož technický obstřel zblokoval na brankové čáře Aurier. K dorážce se dostal Oxlade-Chamberlain, který pro změnu napálil tyč, před Maném už zalehl míč Gazzaniga.

Hosté měli v první půli více ze hry. Branku soupeře ohrozili podruhé po rohovém kopu, kdy přetažený centr Robertsona zpracoval Salah. Egypťan posléze posadil míč na hlavu van Dijka, proti němuž se skvělým zákrokem blýskl gólman.

O vítězství Liverpoolu rozhodl Firmino (zdroj: skysports.com)

Do třetice to vyšlo. Ve 37. minutě Salah zády k brance předal míč Firminovi. Brazilský forvard si pustil míč kolem Tangangy a z bezprostřední blízkosti napálil míč k pravé tyči, Gazzaniga neměl šanci na střelu zareagovat.

Ve druhém poločase fanoušci obou táborů čekali na šanci až do 75. minuty. Son Heung-min obdržel nahrávku do malého vápna, ve velké šanci však vysoko přestřelil. Ani José Mourinho nechápal, co o pouhých sedm minut později dokázal spálit Lo Celso. Argentinský záložník si naběhl na skvělý pas Auriera, ve skluzu ale z metru nedokázal trefit odkrytou svatyni Alissona.

Více se nestalo. Liverpool i se štěstím udržel čisté konto a tři body získal díky gólu Roberta Firmina. Svěřenci kouče Kloppa navýšili náskok na čele už na 16 bodů, Leicester totiž na domácí půdě podlehl Southamptonu 1:2. The Reds jsou zase o krok blíž vysněnému titulu.

Chelsea - Burnley 3:0

Branky: 27. Jorginho (pen.), 38. T. Abraham, 49. Hudson-Odoi

Chelsea FC: Arrizabalaga - James, Rüdiger, Christensen, Azpilicueta (C) - Barkley, Jorginho, Mount - Willian, T. Abraham, Hudson-Odoi

Burnley FC: Pope - Lowton, Tarkowski, Mee (C), Ch. Taylor - Lennon, A. Westwood, Cork, McNeil - Hendrick (73. Vydra) - Wood

Chelsea chtěla napravit zaváhání z Brightonu, kde pouze remizovala, doma proti Burnley byla velkým favoritem. Nezačala ale moc dobře, neboť v 19. minutě inkasovala po standardce, gól Hendricka ale ve finále neplatil pro těsný ofsajd přihrávajícího Meeho.

Běžela 26. minuta, když si Willian šikovně předkopl balón a v pokutovém území se nechal podrazit soupeřem. Jasná penalta, ke které si stoupl Jorginho. Italský středopolař ukázal, že by mohl proměňování pokutových kopů vyučovat, klasicky si poskočil, počkal si na pohyb gólmana a poslal míč na opačnou stranu.

Jorginho poslal Chelsea do vedení s ledovým klidem proměněnou penaltou (zdroj: skysports.com)

Netrvalo dlouho a The Blues navýšili na rozdíl dvou branek. James z pravé strany posadil míč na hlavu Tammyho Abrahama, jenž nezakončil moc razantně, avšak Pope střelu podcenil a pustil ji až za svá záda.

Definitivní razítko na tři body přišlo v úvodu druhé půle. Abraham ještě na centr Azpilicuety nedosáhl, avšak celou akci zavíral na zadní tyči Callum Hudson-Odoi, mladý Angličan ve skluzu zaznamenal první ligový gól v letošní sezóně.

Chelsea zvítězila po přesvědčivém výkonu 3:0. Na výbornou pracovala defenziva, v níž Lampardova družina kupila v posledních zápasech spoustu chyb, proti Burnley se jim ale vyvarovala a výsledkem byla poklidná výhra, která znamená pojištění čtvrté pozice, náskok na Manchester United činí pět bodů.