Zpět na » Premier League » Mikel Arteta: David Luiz je silným vůdcem Arsenalu. Moc nám pomůže

Premier League - Mikel Arteta: David Luiz je silným vůdcem Arsenalu. Moc nám pomůže

Mikel Arteta: David Luiz je silným vůdcem Arsenalu. Moc nám pomůže © skysports.com, fotbalportal.cz - Mikel Arteta a David Luiz

1

Líbilo se

11.01. - Do Arsenalu přišel v létě z konkurenční Chelsea za 8 miliónů liber. Přicházel s tím, že by měl pomoci vylepšit děravou defenzivu Gunners. Zatím se mu to úplně nedaří. Mikel Arteta, nový lodivod Kanonýrů, ale věří, že David Luiz bude pro jeho tým ještě velkým přínosem. Chválí především jeho vůdcovské schopnosti, které podle něj Arsenalu hodně pomůžou.

Zkušený brazilský obránce rozhodně neprožil snadný start do svého nového angažmá. Arsenal se krčí ve středu tabulky. Špatné výsledky i výkony stály místo Unaie Emeryho. V klubu panovalo velké napětí, které se nyní snaží pomalu uklidnit Mikel Arteta.

V úvodní polovině sezóny inkasoval Arsenal třicet gólů, což bylo opravdu hodně. Součástí defenzivy je i David Luiz. Toho Mikel Arteta vybral do základní sestavy do všech čtyř utkání, ve kterých dosud Arsenal vedl. Dívá se na něj jako na vůdce týmu.

„Ano, je to přesně to, co od něj vyžaduju. Je to hráč, který v této skupině hráčů získal nejvíc trofejí ze všech.“

„Musíme toho využít tím nejmocnějším možným způsobem. Chtěl jsem po něm, aby strhl ostatní. Chtěl jsem po něm, aby vložil do týmu veškeré své schopnosti - svou osobnost, své zkušenosti. Udělal velký krok kupředu.“

„Jsem s ním velmi spokojený.“

Teď už se Arsenal plně soustředí na sobotní ligový duel proti Crystal Palace. Rozhodně ho nečeká nic jednoduchého. Eagles jsou na tom o bod lépe než Kanonýři.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Danza - 11.01. Odpovědět

V United by byl nejlepším hráčem, ale chápu,že mu nešlo o peníze když se rozhodoval kam dál.

Danza
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články