Zpět na » Premier League » Manchester United jedná s Barcelonou o mladém obránci. Dohoda má ale háček

Premier League - Manchester United jedná s Barcelonou o mladém obránci. Dohoda má ale háček

Manchester United jedná s Barcelonou o mladém obránci. Dohoda má ale háček © express.co.uk - Jean-Clair Todibo

0

Líbilo se

28.12. - VIDEO Manchester United podle španělského deníku Sport kontaktoval Barcelonu ohledně svého zájmu o nadějného obránce Jean-Claira Todiba, jenže k dohodě podle všeho nedojde kvůli podmínce katalánského velkoklubu. Ačkoli 19letý obránce s hodnotou ve výši 21 milionů liber by se kvůli nízkému vytížení odchodu nebránil, United nesouhlasí s klauzulí, kterou požaduje Barcelona.

United mají podle Sportu velký zájem o podpis mladého francouzského stopera, čelí ale údajně tvrdé konkurenci v podobě AC Milán, AS Monaka, Evertonu nebo Southamptonu, kteří si na talentovaného obránce také brousí zuby.

Ještě větším problémem pro United je ale fakt, že Barcelona odmítá jakoukoli dohodu, která nebude obsahovat doložku o zpětném odkupu hráče, jenž má momentálně cenu 21 milionů liber.

United měli Barcelonu kontaktovat se svým zájmem o Todiba minulý týden a jednání nadále probíhají. Ed Woodward a hierarchie Old Trafford jsou za mladého stopera připraveni uhradit 17 milionů liber, ovšem odmítají, aby dohoda obsahovala klauzuli o zpětném odkupu.

Přestože Todibo v letošní sezóně odehrál dosud jen dva zápasy v La Lize, Barcelona si je vědoma toho, jaký klenot má v týmu a jak moc se devatenáctiletý obránce zlepšil za posledních 12 měsíců v klubu.

Barcelona přivedla Todiba v lednu 2019 z francouzského Toulouse za pouhých 900 tisíc liber, o rok později ale má mladý hráč hodnotu o 20 milionů liber vyšší a je považován za jednoho z nejtalentovanějších obránců do 20 let v Evropě.

Díky svému věku by navíc Todibo perfektně zapadal do mladého týmu Ole Gunnara Solskjaera na Old Trafford a měl by se stát dlouhodobou jistotou na postu stopera, kde se už nepočítá s Chrisem Smallingem ani Marcosem Rojou.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Vít Sedlák / express.co.uk, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Jenom to ne. Nechali si vyfouknout Sessegnona a toto by chtěli? Fakt to jde do hoven. Ed out.

AVSuvorov

Tobida musi Barca podržet jinak by byli opravdu padli na hlavu i když to si myslím už teď vzhledem k nekterym přestupům at už smerem do klubu nebo i směrem z klubu.

MESSIFCB

Dokud bude trenérem Barcy Valverde, tak to mladí budou mít v Barce hooodně těžké a radši zvolí přestup/hostování. Ten průměrák trenér musí na konci sezóny vysmahnout.

Messi777
COKO - 29.12. Odpovědět

Nemají moc času na hřišti, není ale pravda, že by mladé hráče nezkoušel a nedával jim šanci.

COKO
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články