Zpět na » Premier League » To nejlepší ze soboty 23. kola

Premier League - To nejlepší ze soboty 23. kola

0

14.01. - Sobotní program a tedy osm z celkových deseti plánovaných střetnutí 23. kola máme za sebou. Zde je jejich krátká rekapitulace aneb opětovně září Thierry Henry, Upton Park byl svědkem dramatického představení londýnského derby, Southgate se konečně dočkal...

Hráč dne: Thierry Henry

Kapitán je zpět. V zápase proti Rovers byl Thierry Henry u všeho důležitého, co dovedlo Arsenal ke konečnému vítězství 2:0. Při úvodní brance nejprve asistoval, aby v druhém poločase způsobem sobě vlastním přidal gól druhý.

Gól dne: Yossi Benayoun

Tím se může pyšnit izraelský záložník West Hamu United. Těsně po startu druhého poločasu dostal přihrávku od Bobbyho Zamory a povedenou střelou nedal Janu Laštůvkovi v bráně Fulhamu větší šanci na její zneškodnění.

Zákrok dne: Thomas Sorensen

Ten viděli diváci na Old Trafford. Od začátku utkání uběhlo jen pár minut, když Gary Neville nacentroval do pokutového území na Henrika Larssona, jemuž rozvinutí sítě překazil jediný muž - navrátilec do brány Villy Thomas Sorensen. Ani tento zákrok však v konečném důsledku nestačil k tomu, aby jeho tým dokázal proti Manchesteru United bodovat.

Přihrávka dne: John Obi Mikel

Moment, který již nijak neovlivnil další vývoj utkání, přesto byl vskutku povedeným. V již nastaveném čase dal definitivní podobu výsledku čtvrtým gólem do sítě Wiganu Didier Drogba poté, co využil nabídky krásného centru John Obi Mikela.

Zápas dne: West Ham 3 Fulham 3

Divoká přestřelka na Upton Parku neměla mezi kandidáty konkurenci. Konečnou remízu 3:3 a tedy jeden získaný bod Fulhamu zachraňoval až v 93. minutě Philippe Christanval, když Cottagers dokázali v poslední možné chvíli využít vyloučení Bobby Zamory. Utkání okořenil povedenou (a již zmíněnou) trefou Yossi Benayoun, který poté přidal ještě svůj druhý gól. Debut v dresu West Hamu si shodou okolností proti svému bývalému klubu připsal Luis Boa Morte.

Moment dne: Southgatovo první vítězství venku

Hranice je prolomena a Middlesbrough tak již nedoplňuje řady West Hamu, Charltonu a Watfordu coby týmů, které letos ještě nedokázaly zvítězit na hřištích soupeřů. Boro se to povedlo právě proti stále tápajícímu Charltonu, na The Valley vyhrálo 3:1.