Zpět na » Premier League » Arséne Wenger: Mikel Arteta bude v Arsenalu potřebovat pomoc

Premier League - Arséne Wenger: Mikel Arteta bude v Arsenalu potřebovat pomoc

Arséne Wenger: Mikel Arteta bude v Arsenalu potřebovat pomoc © skysports.com, fotbalportal.cz - Arteta a Wenger

0

Líbilo se

18.12. - Rozhovory mezi ním a vedením Arsenalu už jsou v pokročilém stádiu. Gunners si přejí, aby jejich tým Mikel Arteta vedl už do příštího utkání proti Evertonu. Právě Toffees se shodou okolností o Artetu také zajímají, ale zřejmě uloví Carla Ancelottiho. Arséne Wenger se domnívá, že jeho bývalý svěřenec bude potřebovat pomoc. I vzhledem k tomu, že si ještě roli hlavního manažera nevyzkoušel.

Unai Emery už byl vyhozen před nějakým tím týdnem. Dosud vede mužstvo jako dočasný hlavní manažer Freddie Ljungberg. Arsenalu se ale nedaří a hodlá vyřešit situaci ohledně manažerského křesla. Nejžhavějším favoritem je aktuálně Mikel Arteta. Jednání už jsou poměrně daleko a vedení londýnského klubu by nejraději oficiálně oznámilo jeho příchod ještě před víkendovým zápasem proti Evertonu.

Rodák z baskického San Sebastiánu působil v Arsenalu v letech 2011 až 2016. Poté ukončil hráčskou kariéru a dal se na trénování. Okamžitě se stal asistentem Pepa Guardioly v Manchesteru City, kde působí dodnes.

Pep Guardiola několikrát zopakoval, že z Artety bude výborný manažer. Zatím je ale velmi nezkušený. Hned svou první velkou roli hlavního manažera by tak měl dostat v jednom z největších klubů na světě.

Velmi dobře jej samozřejmě zná Arséne Wenger. Bývalý kouč Arsenalu varoval před Artetovými nezkušenostmi, ale bude jej podporovat.

„Jsem fanouškem Arsenalu. V tuto chvíli podporuji Freddieho Ljungberga, protože je v současnosti tím, kdo zodpovídá za tým a je hlavním manažerem. Když se toho ujme Arteta, budu podporovat jeho.“

„Arteta je velmi inteligentní. Má vášeň, má znalosti...ale to má Ljungberg také.“

„Věřím, že Arteta jistě bude mít skvělou budoucnost. Určitě už se toho spoustu naučil z pozice asistenta. Bude se muset ale vypořádat s tím, že na této úrovni nemá žádné zkušenosti. Nebyl hlavní manažer. Bude se muset obklopit dobrým realizačním týmem. Bude potřebovat pomoc.“

Kdo tedy povede Arsenal do sobotního duelu proti Evertonu? A bude na lavičce Karamelek už sedět Carlo Ancelotti?

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

čekal bych spíš podporu typu "on to zvládne, je ten pravý, věřím mu plně"

Vincent12
kimeu - 18.12. Odpovědět

Kurzové sázky - Tenisy - Domluvené zápasy - 100% spolehlivé informace.

www.nitexe.blogspot.cz

kimeu
kimeu - 18.12. Odpovědět

Kurzové sázky - Tenisy - Domluvené zápasy - 100% spolehlivé informace.

http://nitexe.blogspot.cz/

kimeu
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články