Zpět na » Premier League » Čínská televize neodvysílala zápas Arsenalu s Manchesterem City. Kvůli komentářům Mesuta Özila

Premier League - Čínská televize neodvysílala zápas Arsenalu s Manchesterem City. Kvůli komentářům Mesuta Özila

Čínská televize neodvysílala zápas Arsenalu s Manchesterem City. Kvůli komentářům Mesuta Özila © skysports.com, fotbalportal.cz - Mesut Özil

1

Líbilo se

15.12. - Čínská státní televize stáhla z vysílání naplánovaný šlágr Premier League mezi Arsenalem a Manchesterem City kvůli komentářům záložníka Kanonýrů Mesuta Özila. Özil v pátek na Twitteru a Instagramu zveřejnil zprávu, ve které kritizoval Čínu za persekuce vůči ujgurským muslimům, od čehož se Arsenal následně pokusil distancovat.

The Global Times, čínský národní deník v anglickém jazyce v neděli informoval, že zápas mezi Manchesterem City a Arsenalem nebude vysílán, protože Özilovy komentáře pobouřily a zklamaly čínské fanoušky.

Özil, který je praktikující muslimem tureckého původu, ve svých zprávách otevřeně kritizoval čínskou vládu za persekuce ujgurských muslimů, což Čína striktně odmítá.

Organizace spojených národů a skupiny pro lidská práva odhadují, že jeden až dva miliony lidí, většinou ujgurských muslimů, byly drženy v tvrdých podmínkách převýchovných táborů v oblasti Sin-ťiang.

Přestože Arsenal se v sobotu snažil distancovat od Özilových komentářů s tím, že obsah, který zveřejnil, je osobním názorem pouze samotného hráče, rozhodla se státní televize CCTV stáhnout jeho zápas z vysílání.

Místo toho byl na stanici CCTV 5 odvysílán zápas mezi Tottenhamem Hotspur a Wolves, který začínal ve stejný čas.

Pokud se Čína rozhodne dlouhodobě nevysílat zápasy Arsenalu, může londýnský klub toho rozhodnutí stát výrazné finanční ztráty kvůli jeho obchodním zájmům v Číně, včetně sponzoringu ze strany řetězce restaurací.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

tím de facto šikmooké potvrdili, že Ozil má pravdu.

BeckhamKakaZidane
kimeu - 16.12. Odpovědět

Kurzové sázky - Tenis - Fotbal. Velmi spolehlivé informace.

www.nitexe.blogspot.cz

kimeu
balmain - 16.12. Odpovědět

A kdy bude kritizovat postavení Kurdů?

balmain

Politika, fotbal a třicetikilová troska Ezyl, to vzdycky fungovalo Smajlík 19

barbossaCFC

Doslova jsi mi to vytrhl z ust. Curak tureckej

BlueFor16years
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články