Zpět na » Premier League » Chelsea po sérii remíz opět vyhrála

Premier League - Chelsea po sérii remíz opět vyhrála

0

14.01. - Ăšvodních 8 zápasů 23. kola Premier League nabídlo pěknou podívanou a na ukazatelích skóre po koncích zápasů svítila v 5 případech trojka a v jednom dokonce čtyřka, tudíž branek padalo požehnaně. Oba favorité na titul nezaváhali. Manchester United vyhrál nad Aston Villou 3:1 a Chelsea po sérii neúspěchu rozdrtila Wigan 4:0.

Watford FC Watford FC - Liverpool FC Liverpool FC 0:3 (0:2)
Nejhorší tým anglické ligy Watford přivítal na svém hřišti Liverpool. Hosté nastoupili poprvé v letošní sezóně se třemi útočníky a od začátku utkání diktovali podle papírových předpokladů tempo. V 34. minutě otevřel skóre zápasu zblízka Bellamy. Ăštočná smršť Reds pokračovala a o dalších 6 minut později zvyšoval na rozdíl 2 branek hlavou Crouch. Třetí hřebíček do rakve Hornets zatloukl 3 minuty po změně stran opět vysoký forvard Peter Crouch a o vítězi tohoto střetnutí už nemohlo být žádných pochyb. Liverpool si zbytek zápasu v pohodě pohlídal a v tabulce zůstává stále na třetí pozici.
Watford F
C : Ben Foster, Jay DeMerit, Malky Mackay, Adrian Mariappa, Jordan Stewart, Alhassan Bangura (46. Darius Henderson), Gavin Mahon, Anthony McNamee (46. Will Hoskins), Hameur Bouazza, Tommy Smith, Ashley Young
Liverpool FC : Jose Reina, Daniel Agger, Fabio Aurelio, Jamie Carragher, Steve Finnan, Sami Hyypiä, Xabi Alonso, Steven Gerrard, Craig Bellamy (84. Robbie Fowler), Peter Crouch (69. Jermaine Pennant), Dirk Kuyt (77. John Arne Riise)

Manchester United Manchester United – Aston Villa Aston Villa 3:1 (3:0)
Vedoucí celek tabulky United přivítal při rekordní návštěvě 76 063 diváků na Old Trafford Aston Villu. Domácí nechtěli nechat nic náhodě a už po 11 minutách hry vstřelil úvodní gól zápasu po zmatcích v obraně Villans Park Ji-Sung. Ve 13. minutě se poprvé v dresu Rudých Ďáblů trefil záložník Michael Carrick a bylo to 2:0. United soupeře dostali pod tlak, ze kterého profitovala 10 minut před přestávkou hvězda Manchesteru Cristiano Ronaldo a schylovalo se tak k debaklu. Alespoň korekci do té doby hrozivě vypadajícího skóre zařídil v 52. minutě Agbonlahor, na jehož gólu měj velký podíl český útočník Milan Baroš. Nejprve se po úniku po pravé straně krásně uvolnil a ve vápně Red Devils pak naservíroval balon právě volnému anglickému fotbalistovi. Do konce zápasu se už na výsledku nic nezměnilo a United nadále zůstali leadery celé Premier League.
Manchester Uni
ted : Edwin Van der Sar, Patrice Evra, Rio Ferdinand, Gary Neville, Nemanja Vidic, Michael Carrick (80. John O'Shea), Cristiano Ronaldo, Paul Scholes, Henrik Larsson (80. Ole Gunnar Solskjaer), Ji-sung Park (65. Louis Saha), Wayne Rooney
Aston Villa : Thomas Sorensen, Gareth Barry, Wilfred Bouma (46. Jlloyd Samuel), Gary Cahill, Aaron Hughes (46. Steven Davis), Olof Mellberg, Isaiah Osbourne, Liam Ridgewell, Gavin McCann, Gabriel Agbonlahor, Milan Baroš

Charlton Athletic Charlton Athletic – Middlesbrough Middlesbrough 1:3 (1:1)
Předposlední tým tabulky Charlton pokračuje v bídných výkonech. Sobotní duel s Middlesbrough vše jen potvrdil. Jako první sice skórovali ve 24. minutě Addicks zásluhou Jimmy Floyd Hasselbainka, ale těsně před přestávkou ještě stačil srovnat na 1:1 hostující Lee Cattermole. Utkání bylo velmi vyrovnané, ovšem 3 minuty po hodině hry dostal Boro do vedení Arca a když se jen 5 minut nato trefil také Aiyegbeni Yakubu, utkání bylo rozhodnuto. Charlton se tak dále topí v sestupových vodách oproti Middlesbrough, které se ziskem 3 bodů dostalo na 13. místo v tabulce.
Charlton Athletic
: Scott Carson, Souleymane Diawara, Talal El Karkouri, Hermann Hreidarsson, Ben Thatcher, Darren Ambrose (83. Bryan Hughes), Matthew Holland, Andy Reid, Marcus Bent (74. Lloyd Sam), Jimmy Floyd Hasselbaink, Dennis Rommedahl (83. Jerome Thomas)
Middlesbrough FC : Mark Schwarzer, Julio Arca, Emanuel Pogatetz, Andrew Taylor, Jonathan Woodgate, Abel Xavier, George Boateng (74. James Morrison), Lee Cattermole, Stewart Downing, Mark Viduka (90. Jason Euell), Aiyegbeni Yakubu (83. Malcolm Christie)

West Ham United West Ham United – Fulham FC Fulham FC 3:3 (1:1)
Brankové hody byly k vidění včera na Upton Parku při londýnském derby mezi Hammers a Fulhamem. Skóre otevřel krátce po čtvrthodině hry Tomasz Radzinski. Ve 28. minutě se však trefil Bobby Zamora opět po 14 zápasech a začínalo se znova. Hned v 1. minutě druhého poločasu načal své výborné představení Yossi Benayoun a poslal tak West Ham poprvé v utkání do vedení. Jenže v 59. minutě se podařilo vyrovnat americkému útočníkovi ve službách Cottagers Brianu McBrideovi na 2:2 a do konce napínavého zápasu chyběla ještě půlhodina. Už 5 minut po vyrovnání McBridea vstřelil svůj druhý gól Yossi Benayoun a český brankář Fulhamu Jan Laštůvka lovil ze své sítě balon potřetí. Když už nic nenaznačovalo tomu, že by Kladiváři měli o vítězství přijít tak Christanval upravil skóre na konečných 3:3. V dresu hostů se na posledních 20 minut také objevila zimní posila z AS Řím Vincenzo Montella.
West Ham United
: Roy Carroll, James Collins (11. Jonathan Spector), Christian Dailly, Daniel Gabbidon (81. Shaun Newton), George McCartney, Yossi Benayoun, Nigel Quashie, Nigel Reo-Coker, Luis Boa Morte, Carlton Cole, Carlos Tevez (13. Bobby Zamora)
Fulham FC : Jan Laštůvka, Carlos Bocanegra, Philippe Christanval, Franck Queudrue, Liam Rosenior, Moritz Volz, Michael Brown, Wayne Routledge, Heidar Helguson (67. Vincenzo Montella), Brian McBride, Tomasz Radzinski

Sheffield United Sheffield United – Portsmouth FC Portsmouth FC 1:1 (1:0)
Utkání, ve kterém domácí mužstvo dlouho vedlo, ale nakonec vše skončilo remízou, takové bylo střetnutí mezi Blades a Portsmouthem. Na Bramall Lane přišlo přes 30 tisíc diváků a po gólu Alana Quinna mohli dlouho doufat ve vítězství sheffieldských borců. Celkem vyrovnaný zápas, ovšem výhrou Žiletek skončit neměl. 12 minut před koncem dal výsledku konečnou podobu Gary O’Neill a body se tak dělily.Ani jednomu z týmu sobotní remíza pozici v tabulce nijak nevylepšila a hlavně Sheffield je se 24 body sestupovému pásmu stále nebezpečně blízko.
Sheffield United
: Paul Gerrard, Claude Davis, Derek Geary, Robert Kozluk, Chris Lucketti, Keith Gillespie, Phil Jagielka, Nick Montgomery, Stephen Quinn (85. Michael Tonge), Rob Hulse, Jonathan Stead (77. Christian Nade)
Portsmouth FC : David James, Sol Campbell, Glen Johnson, Linvoy Primus (54. Niko Kranjčar), Matthew Taylor, Djimi Traore, Sean Davis (74. Benjani Mwaruwari), Gary O'Neil, Miguel Pedro Mendes, Andrew Cole, Nwankwo Kanu (88. Richard Hughes)

Bolton Wanderers Bolton Wanderers – Manchester City Manchester City 0:0
Nepříliš atraktivní zápas viděli diváci na Reebok Stadium, kde domácí Wanderers přivítali Manchester City. Jak Bolton tak Citizens se gólově prosadit nedokázali a za pravdu tomu dává i pohled do statistiky střel na branku. Jako jediní mezi tyče mířili Wanderers a to jen jednou a podle známého přísloví „bez gólu se vyhrát nedá“ také tento zápas nakonec skončil bezbrankovou remízou.
Bolton Wanderers
: Jussi Jääskeläinen, Tal Ben Haim, Nicky Hunt, Abdoulaye Meite, Ivan Campo, Ricardo Gardner, Gary Speed, Idan Tal (66. Andranik Teymourian), Nicolas Anelka, Kevin Davies (63. Stelios Giannakopoulos), El-Hadji Diouf (80. Ricardo Vaz Te)
Manchester City : Nicky Weaver, Sylvain Distin, Richard Dunne, Nedum Onuoha, Micah Richards, Joey Barton, Ousmane Dabo, Stephen Ireland, Trevor Sinclair, Bernardo Corradi (71. Georgios Samaras), Darius Vassell (90. Ishmael Miller)

Chelsea FC Chelsea FC – Wigan Athletic Wigan Athletic 4:0 (1:0)
Chelsea ztrácela před soubojem s Wiganem na vedoucí Manchester United 6 bodů a pokud chtěla tento rozdíl snížit nebo alespoň nezvýšit musela nad Latics bezpodmínečně vyhrát, což se jí také podařilo. Ve 13. minutě začal galapředstavení Blues Frank Lampard. 15 minut po přestávce se trefil, v zápase skvělý, Arjen Robben. Chelsea měla obrovskou převahu a po vlastním gólu brankáře Chrise Kirklanda už hosté čelili hrozivému skóre 3:0. Kanonádu domácích dovršil brankou na 4:0 kanonýr Didier Drogba a Wigan odjížděl ze Stamford Bridge z debaklem, zato Blues prolomili sérii 4 remíz, včetně pohárové ostudy se 4ligovým Wycombem, ziskem 3 bodů.
Chelsea FC : Henrique Hilario, Wayne Bridge, Ricardo Carvalho, Paulo Ferreira (86. Geremi), Michael Ballack, Michael Essien, Frank Lampard, Claude Makelele, Didier Drogba, Salomon Kalou (82. John Mikel), Arjen Robben (82. Ben Sahar)
Wigan Athletic : Chris Kirkland, Leighton Baines, Emmerson Boyce, Fitz Hall, David Unsworth, Kristofer Haestad (73. Denny Landzaat), Kevin Kilbane, Josip Skoko, David Cotterill (66. Ryan Taylor), Emile Heskey (77. Andreas Johansson), Lee McCulloch

Blackburn Rovers Blackburn Rovers – Arsenal FC Arsenal FC 0:2 (0:1)
Blackburn se v poslední době nacházel v skvělé formě a čekalo se jak dopadne jejich střetnutí se silným Arsenalem. Bohužel tentokrát se zápas pro Rovers příliš nevyvedl. Přitom už od 13. minuty hráli Gunners jen o deseti, protože Gilberto Silva dostal za sporný zákrok na Robbieho Savage červenou kartu a musel pod sprchy. I přes tuto nevýhodu byl Arsenal na Ewood Parku lepší a po standardní situaci, kterou zahrával Thierry Henry, vstřelil úvodní branku utkání v 37. minutě hlavou Kolo Touré. Francouzský reprezentant byl k nezastavení a po spolupráci s Francescem Fabregasem stanovil konečný výsledek 2:0, výstavní ranou z kraje vápna opět Henry. Arsenal se po vítězství nad Blackburnem pořád drží na 4. příčce tabulky a na 3. Liverpool ztrácí bod.
Blackburn Rovers
: Brad Friedel, Stephane Henchoz, Zurab Chizanišvili, Aaron Mokoena (46. Tugay Kerimoglu), Lucas Neill, Andre Ooijer (59. Shabani Nonda), Brett Emerton, Morten Gamst Pedersen, Robbie Savage, Matt Derbyshire, Benedict McCarthy
Arsenal FC : Jens Lehmann, Gaël Clichy, Justin Hoyte, Philippe Senderos, Kolo Toure, Gilberto Silva, Francesc Fabregas (90. Johan Djourou), Alexander Hleb, Tomáš Rosický, Thierry Henry (80. Emmanuel Adebayor), Robin Van Persie (68. Mathieu Flamini)

Pozn. redaktora: Utkání Everton - Reading a Tottenham - Newcastle jsou na programu dnes odpoledne.