Zpět na » Premier League » Scott McTominay a jeho přínos pro United. Je nejlepším hráčem Red Devils

Premier League - Scott McTominay a jeho přínos pro United. Je nejlepším hráčem Red Devils

Scott McTominay a jeho přínos pro United. Je nejlepším hráčem Red Devils © skysports.com, fotbalportal.cz - Scott McTominay

4

Líbilo se

14.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Už José Mourinho jej chválil. Mladého Skota vedl v Manchesteru United. Postupně se Scott McTominay propracoval do základní sestavy Rudých ďáblů a stal její pevnou součástí. V současné době je nejlepším hráčem svého týmu. Ole Gunnar Solskjaer jej po návratu po zranění označil za „nezničitelného“.

V útrobách Allianz Areny, kde sídlí Bayern Mnichov a kam přijel José Mourinho se svým Tottenhamem k zápasu Ligy mistrů, dostal portugalský kouč dotaz, zda byla kritika jeho přístupu k mladým hráčům nespravedlivá.

„Scott McTominay je pouze nejlepším hráčem Manchesteru United. Raphael Varane je jedním z nejlepších obránců na světě,“ zněla jeho důrazná odpověď.

„Ano, je to spravedlivá kritika,“ dodal Special One sarkasticky.

Scott McTominay si Mourinhovu chválu plně zaslouží. Pochvalná slova pro něj velmi často má i Ole Gunnar Solskjaer, který označil mladého skotského záložníka za „takřka nezničitelného“. A to poté, co se zotavil ze zranění o dva týdny dříve, než se předpokládalo. Mohl tak nastoupit ve dvou veledůležitých utkáních proti Tottenhamu a Manchesteru City.

V období, kdy jsou v médiích postoje a přístupy ostatních hráčů United velmi zpochybňovány, má Manchester hráče, který odpovídá všem standardům a aspektům klubové filozofie.

Baví se s fanoušky, přijal už mnoho pozvání na celou řadu akcí se sponzory klubu, zcela zásadně ukazuje vůdčí schopnosti v době, kdy v Manchesteru United stále probíhá transformace.

Během jeho nedávné nepřítomnosti v týmu kvůli zranění kotníku, které utrpěl v zápase proti Brightonu, jeho odpověď nabídla zajímavý vhled do jeho přístupu.

McTominay byl pod dohledem Michaela Clegga, bývalého hráče Manchesteru United a současného kondičního trenéra, téměř každý den v posilovně.

Kromě rehabilitace kotníku strávil spoustu času prací na dalších aspektech své fyzické kondice, včetně základního zaměření na návrat na ona dvě zásadní utkání.

Cleggův otec Mick také působil v Manchesteru United jako kondiční trenér. Ten spolupracoval například s Cristianem Ronaldem, a to velmi úzce. Pod ním se Portugalec v této oblasti hodně zlepšil.

Různé zdroje říkají, že Scott McTominay měl vždy touhu po sebezdokonalování a období zranění se proto stalo spíše příležitostí než komplikací.

Třiadvacetiletý hráč absolvoval před utkáním s Tottenhamem jen jeden lehčí trénink. Dva týdny tvrdé práce se ale vyplatily. V obou zápasech, kdy Manchester United zaznamenal dvě impozantní vítězství, odehrál celých 90 minut. Nejprve proti svému bývalému manažerovi a jeho Tottenhamu a následně derby proti Manchesteru City.

dfbdf(zdroj: picuki.com)

Jeho statistiky jsou v této sezóně také velmi pozitivní. Vyhrál více soubojů než kterýkoliv jiný záložník Manchesteru United. V rámci celé soutěže figuruje v nejlepší pětce. Také je třetím nejfaulovanějším záložníkem Premier League. Na stejné pozici je i ve statistice získaných míčů. Před ním jsou pouze Mateo Kovačič a Jorginho z Chelsea.

Mezi hráči, kteří odehráli alespoň 1000 minut, se řadí v počtu naběhaných kilometrů k nejlepším společně s Jordanem Hendersonem z Liverpoolu. Jeho vliv na hru Manchesteru United je obrovský. Byl také zvolen nejlepším hráčem Manchesteru United za uplynulý měsíc.

Slova Josého Mourinha o „nejlepším hráči Manchesteru United“ rozhodně mají váhu.

Díky zprávám o tom, že vedení Manchesteru United zahájilo se Scottem McTominayem jednání o podpisu nové smlouvy, je jasné, že i nadále na něj chtějí na Old Trafford sázet a moc dobře vědí, jakého hráče v něm mají.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, youtube.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 14.12. Odpovědět

McTominay za desetinu Pogbova platu odvádí max. pro United. Z něj by si ostatní měli vzít příklad.

Kuzma
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články