Zpět na » Premier League » Hlavní skaut Manchesteru United sledoval proti Liverpoolu norský zázrak

Premier League - Hlavní skaut Manchesteru United sledoval proti Liverpoolu norský zázrak

Hlavní skaut Manchesteru United sledoval proti Liverpoolu norský zázrak © sportbible,com, fotbalportal.cz - Erling Håland

5

Líbilo se

11.12. - Stojí o něj prakticky celá Evropa. Bude neskutečně žádaným zbožím. Mluví se o zájmu Real Madrid, Barcelony, Juventusu, Liverpoolu...Právě v duelu proti posledně jmenovanému týmu jej sledoval i hlavní skaut Manchesteru United. Řeč je samozřejmě o Erlingu Haalandovi. Devatenáctiletý útočník se sice narodil v anglickém Leedsu, ale je norským reprezentantem.

Erling Håland je synem Alf-Ingeho Hålanda, který v devadesátých letech a na začátku nového tisíciletí oblékal v Anglii postupně dresy Nottinghamu Forest, Leedsu United a také Manchesteru City. Právě během jeho angažmá v Leedsu se narodil malý Erling.

Ten s fotbalem začínal v norském Bryne. Následně přestoupil do Molde, kde jej vedl i Ole Gunnar Solskjaer. Ten jej tehdy přirovnával k Romelu Lukakuovi. Letos se upsal rakouskému Salcburku.

V jeho dresu si devatenáctiletý útočník vede opravdu famózně. Během 22 zápasů zaznamenal už těžko uvěřitelných 28 gólů.

Včera hrál v Lize mistrů proti Liverpoolu. V Red Bull Aréně byli skauti ze 40 různých evropských klubů. Velké množství z nich sledovalo právě Erlinga Hålanda.

S jeho jménem jsou spojovány kluby, jako jsou Real Madrid, Barcelona, Liverpool, Juventus...přítomen byl i Marcel Bout, hlavní skaut Manchesteru United. Mluví se však nejčastěji o tom, že se Erling Håland bude stěhovat do partnerského Lipska.

Každopádně Ole Gunnar Solskjaer je Hålandovým krajanem. Oba se dobře znají ze společného působení v Molde. Mohli by se snad znovu setkat na Old Trafford?

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, youtube.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 12.12. Odpovědět

přesně jeho fotrovi v city, zlomil Roy Keane nohu a jak média tvrdily "ukončil" mu kariéru Smajlík 2 Smajlík 2

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články