Zpět na » Premier League » Manchester United šokoval městského rivala, Chelsea selhala na půdě Evertonu

Premier League - Manchester United šokoval městského rivala, Chelsea selhala na půdě Evertonu

Manchester United šokoval městského rivala, Chelsea selhala na půdě Evertonu © skysports.com - Rashford se gólem zasloužil o vítězství v městském derby

0

07.12. - REVIEW Manchester je červený. Rudí ďáblové zaskočili městské rivala, který byl v duelu jasným favoritem. Na zásahy Rashforda a Martiala ale dokázal reagovat pouze Otamendi, tři body tak putovali na konto Rudých ďáblů. Selhala londýnský Chelsea, která si nedokázala poradit se sestupem ohroženým Everton, v Goodison Parku podlehla soupeři 1:3.

Manchester City - Manchester United 1:2

Branky: 85. Otamendi - 23. Rashford (pen.), 29. Martial

Manchester City: Ederson - Walker, Stones (59. Otamendi), Fernandinho, Angeliño - De Bruyne, Rodri (86. Gündoğan), D. Silva (C) - B. Silva (65. Mahrez), Jesus, Sterling

Manchester United: de Gea - Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw (88. Young) - McTominay, Fred - James, Lingard (89. Tuanzebe), Rashford - Martial (74. Pereira)

Rudí ďáblové mohli favorizovaného soupeře zaskočit už ve druhé minutě, James ale ve velké šanci mířil doprostřed do připraveného Edersona. Brazilský gólman musel být v pohotovosti i po čtvrt hodině zápasu, kdy ho střelou na bližší tyč prověřil Martial.

Ve dvacáté minutě se Marcus Rashford odvážně vrhl mezi dvojici protihráčů, načež ho Bernardo Silva poslal k zemi. Hlavní rozhodčí po konzultaci s videorozhodčím nařídil penaltu, kterou sám faulovaný proměnil střelou k pravé tyči.

Druhý zásah utkání mohl Rashford přidat ve 27. minutě, jeho ránu ovšem zastavila horní část konstrukce. Dlouho ale mladičký forvard smutnit nemusel, neboť o dvě minuty později napřáhl k ráně opět na přední tyč Martial, Ederson se tentokráte natahoval marně.

Překvapivé vedení vystřelil Rudým ďáblům proměněnou penaltou Rashford (zdroj: skysports.com)

Zaskočení Citizens se oklepali až ke konci poločasu, kdy byli výrazně aktivnější, avšak v největší šanci David Silva nečistě trefil balón.

Snížení měl na kopačce Rodri, jenž natáhl k parádní ráně v 65. minutě, se skvělým zákrokem se ovšem vytáhl středopolařův krajan de Gea. Snížení nakonec přišlo, ale příliš pozdě. Na centr Mahreze z rohového kopu si naskočil Otamendi, gólman se jen stačil ohlédnout za míčem směřujícím do jeho sítě.

Rudí ďáblové se postarali o velké překvapení, když po Tottenhamu zvítězili i na horké půdě městského rivala. Vypadá to, že hráči pod trenérem Solskjaerem konečně našli formu, v tabulce se posunuli už na pátou pozici. Citizens zůstávají třetí, ztráta na Liverpool se vyhoupla na propastných čtrnáct bodů.

Everton - Chelsea 3:1

Branky: 5. Richarlison, 49. Calvert-Lewin, 84. Calvert-Lewin - 52. Kovačić

Everton FC: Pickford - Sidibé, Holgate, M. Keane, Digne (82. Baines) - Walcott (86. Bernard), Schneiderlin, G. Sigurdsson (C), Iwobi - Richarlison (71. Davies), Calvert-Lewin

Chelsea FC: Arrizabalaga - James (82. Batshuayi), Christensen, K. Zouma, Azpilicueta (C) - Kanté, Kovačić - Willian (71. Hudson-Odoi), Mount, Pulisic - T. Abraham

Pod novým trenérem Duncanem Fergusonem zahájil Everton zápas proti Chelsea skvěle. Už v páté minutě se dostal do vedení, když se po centru Sidibého z pravé strany hlavou prosadil Brazilec Richarlison.

Po zbytek první půle Chelsea tlačila svého soupeře na jeho vlastní polovině, avšak většinu šancí překombinovala a nedokázala si vytvořit žádné kloudné zakončení.

Druhý poločas začal podobně, jako ten první, tedy rychlým gólem Evertonu. Dominic Calwert-Lewin využil zmatků stoperské dvojice, narazil si se Zoumou a tváří v tvář Kepovi nezaváhal. Tentokráte na sebe ale odpověď nenechala dlouho čekat, neboť o tři minuty později snížil pěknou dalekonosnou střelou Mateo Kovačič.

Do vedení poslal Everton jeho nejlepší střelec Richarlison (zdroj: skysports.com)

Domácím barvám mohl dvoubrankové vedení vrátit zpět Theo Walcott, jehož křižné zakončení však Kepa reflexivně vyrazil pravou rukou.

Anglický křídelník ale smutnit nemusel. V závěru, kdy se Chelsea chystala k náporu, totiž Kepa chyboval při rozehrávce, míče se chopil Dominic Calvert-Lewin, po jehož přihrávce sice Davies neskóroval, míč se ale šťastně odrazil k anglickému útočníkovi, který propasíroval míč mezi nohama gólmana a vstřelil tak svůj druhý gól v utkání.

Více se neudálo. Chelsea opět doplatila na chyby v defenzivě, se setupem ohroženým Evertonem padla v poměru 1:3 a zase ztratila ze čtvrtého místa náskok na nejbližší pronásledovatele. The Toffees se díky třem bodům vyhoupli ze sestupových pásem na čtrnáctou pozici.