Zpět na » Premier League » Roy Keane po nečekaném vítězství United v derby: Tohle byl ten správný výkon hodný Red Devils

Premier League - Roy Keane po nečekaném vítězství United v derby: Tohle byl ten správný výkon hodný Red Devils

Roy Keane po nečekaném vítězství United v derby: Tohle byl ten správný výkon hodný Red Devils © skysports.com, irishmirror.ie, fotbalportal.cz - Roy Keane chválí United

3

08.12. - Manchester United potvrdil své vítězství nad Tottenhamem, když dokázal vyloupit i Etihad Stadium, a ovládl tak manchesterské derby. Oba přetěžké duely tak zvládl na jedničku. Obarvil Manchester načerveno a přiblížil se TOP 4 na 5 bodů. Ole Gunnar Solskjaer byl naprosto spokojen. Výkon United si pochvaloval i Roy Keane.

Rudí ďáblové vyhráli na půdě Manchesteru City především díky úžasným úvodním 30 minutám, kdy se jim podařilo hned dvakrát skórovat. Nejprve otevřel skóre ve 23. minutě proměněným pokutovým kopem Marcus Rashford. O šest minut později navýšil náskok uzdravený Anthony Martial.

Citizens zvládli už jen snížit v 85. minutě, kdy se trefil střídající Nicolas Otamendi. City tak doma prohrálo 1:2 a jejich ztráta na vedoucí Liverpool narostla už na 14 bodů.

To Manchester United díky zisku šesti bodů proti Tottenhamu a Manchesteru City figuruje momentálně na pátém místě a na čtvrtou Chelsea ztrácí už jen 5 bodů.

Roy Keane byl nadmíru potěšen tím, co viděl od svého bývalého klubu.

„Rozhodně jsem neočekával takový nástup. Bylo to fantastické. Tohle byl ten správný výkon Manchesteru United. Byla v tom spousta statečnosti, odvahy a charakteru. Byli vynikající.“

„Nemyslím si, že porazit doma Tottenham byla velká věc, ale tohle vítězství dodá hráčům obrovské množství sebevědomí a sebedůvěry, protože byli kritizováni. Nikdo nechce být kritizován.“

„Opravdu klobouk dolů před Manchesterem United. Ať už se v lednu stane cokoliv, ať už jsou spekulace jakékoliv, i ohledně Ole Gunnara Solskjaera...byl to vynikající výkon.“

„Nebylo to jen o protiútocích. Bylo to o tom, jak se jim podařilo zápas zvládnout, jak se dostávali do bloku. Opravdu jsem si jejich hru užíval. Viděl jsem to, o čem je Manchester United. Klíčem ale musí být, že to budou předvádět týden co týden.

V dalším kole číhá na Manchester United Everton, který dokázal porazit Chelsea. Připíší si Red Devils třetí výhru v řadě?

Více informací o Manchester United naleznete zde.