Zpět na » Premier League » Mourinhovi návrat na Old Trafford zhořkl, Merseyside derby ovládl Liverpool

Premier League - Mourinhovi návrat na Old Trafford zhořkl, Merseyside derby ovládl Liverpool

Mourinhovi návrat na Old Trafford zhořkl, Merseyside derby ovládl Liverpool © skysports.com - Rashford dvěma góly sestřelil Tottenham

2

04.12. - REVIEW Série vítězství londýnského Tottenhamu skončila. Mourinho musel poprvé na lavičce Spurs skousnout porážku, navíc proti bývalému zaměstnavateli Manchesteru United. Liverpool ovládl Merseyside derby, Everton porazil 5:2.

Manchester United - Tottenham 2:1

Branky: 7. Rashford, 49. Rashford (pen.) - 39. Alli

Manchester United: de Gea - Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Young (C) - McTominay, Fred - James, Lingard (86. Shaw), Rashford - Greenwood (79. Pereira)

Tottenham Hotspur: Gazzaniga - Aurier, D. Sánchez, Alderweireld, Vertonghen - Winks (70. NDombèlé), Moussa Sissoko (85. Lo Celso) - Lucas Moura (64. Eriksen), Alli, Son Hung-min - Kane (C)

Rudí ďáblové zažili parádní vstup do utkání. Už v sedmé minutě se míče chopil Marcus Rashford, jenž překvapil Gazzanigu střelou na přední tyč, gólman byl na zemi pozdě.

Chybu při inkasovaném gólu Gazzaniga napravil proti stejnému střelci ve 25. minutě. Rashfordova střela zaplavala, gólman Spurs na poslední chvíli vytáhl míč na břevno.

V závěru prvního poločasu přišel pro lépe hrající United šok. Ránu Auriera de Gea ještě vyrazil, míče se zmocnil Alli, který se fantastickým prvním dotekem zbavil protáhl skrze dvěma hráči a křižnou ránou propálil španělského gólmana.

Vítězství Manchesteru United řídil Marcus Rashford (zdroj: goal.com)

V úvodu druhé půle Sissoko v pokutovém území nedovoleně zastavil Rashforda a sudí bez váhání nařídil pokutový kop. K exekuci pětky se postavil sám faulovaný, anglický forvard poslal brankáře na druhou stranu a vrátil Manchesteru vedení.

Po zbytek zápasu už svěřenci kouče Solskjaera soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili, udrželi si jednobrankového vedení a připsali si velmi důležité tři body do tabulky, které je katapultovali na šesté místo, Tottenham spadl na příčku osmou.

Liverpool - Everton 5:2

Branky: 6. Origi, 17. Shaqiri, 31. Origi, 45. Mané, 90. Wijnaldum - 20. M. Keane, 45+2. Richarlison

Liverpool FC: Adrián - Alexander-Arnold (83. Joe Gomez), Lovren, V. van Dijk, Robertson - Wijnaldum, Milner, Lallana (72. J. Henderson) - Shaqiri, Mané, Origi (73. Firmino)

Everton FC: Pickford - Sidibé (35. Bernard), Holgate, Y. Mina, M. Keane, Digne - Iwobi, Davies (72. Schneiderlin), G. Sigurdsson, Richarlison - Calvert-Lewin (60. Kean)

V prvním poločase Merseyside derby předvedli oba tábory fanouškům fantastickou podívanou. The Reds vstřelili úvodní branku už v šesté minutě, když po průnikové přihrávce Maného udělil gólmanovi kličku Divock Origi, jenž pak s přehledem zamířil do prázdné brány.

Svěřenci trenéra Kloppa se o deset minut později dostali do vedení o dva góly. Akce šla znovu přes Maného, jenž tentokrátel uvolnil Shaqiriho a Švýcar zakončil přesně podél Pickfordovi levé nohy. Evertonu se podařilo rychle snížit, po standardce Lovren nešikovně přiťukl balón Keanovi, na něhož už čekala snadná práce.

Divock Origi se o vítězství v derby zasloužil dvěma góly (zdroj: goal.com)

Dvoubrankové vedení si lídr Premier League vzal zpět po půl hodině utkání. Origi si skvěle zpracoval dlouhý pas Lovrena a posléze ránou k pravé tyči překonal bezmocného brankáře.

Bláznivá první půle pokračovala. V poslední minutě úvodní části zvýšil po přečíslení tři na jednoho Sádio Mané, ovšem poslední slovo měl Everton, když na Senegalcův zásah výborně zareagoval přesně hlavičkující Richarlison.

Druhá část střetnutí už byla o poznání klidnější. Liverpool si hlídal dvoubrankový náskok, který nakonec vsítil i pátou branku, po pěkném průniku a přihrávce Firmina mířil nechytatelně na zadní tyč středopolař Wijnaldum.

Liverpool ovládl městské derby a udržel si osmibodový náskok na druhý Leicester. Everton spadl do sestupového pásma, pozice trenéra Marca Silva se pořádně otřásá v základech.