Zpět na » Premier League » Wenger už s Laurenem nepočítá

Premier League - Wenger už s Laurenem nepočítá

0

Líbilo se

12.01. - Arsene Wenger dnes potvrdil, že už nepočítá se zkušeným pravým obráncem Laurenem a umožní mu odchod jinam už v lednu. Naopak vyvrátil možný odchod Frederika Ljungberga a potvrdil jeho setrvání na Emirates Stadium.

Bývalý kamerunský reprezentant Lauren si za Gunners nezahrál od vážného zranění kolene, které utrpěl v lednu 2006 v zápase Carling Cupu proti Wiganu. Poté, co se zdárně vyléčil, mu bylo oznámeno, že na Emirates Stadium již nemá budoucnost. Již dříve se spekulovalo o jeho odchodu do West Hamu, dnešní Wengerovo prohlášení těmto spekulacím jen nahrálo. Sám Wenger prý o námluvách s Hammers nic neví, ale přiznal, že Laurena vytlačili ze sestavy jeho mladší kolegové Justin Hoyte a Emmanuel Eboue.

"Problém je v tom, že od Laurenova zranění se na jeho místě objevili Justin Hoyte a Emmanuel Eboue. I Johan Djourou může hrát na jeho místě. Pokud se mladý hráč chytne v prvním týmu, je těžké jej poslat zase pryč. Na této pozici máme jednoduše moc hráčů. Laurenovi bylo proto dovoleno vyjednávat o přestupu, protože mu končí smlouva. Ale jestli mluvil s někým z West Hamu, to tedy upřímně nevím, nemusí mě o tom informovat," vysvětlil Laurenovu situaci Wenger.

West Ham také lákal do svých řad švédského bijce Frederika Ljungberga. V jeho případě ovšem Wenger jasně potvrdil, že s ním počítá, ačkoliv místa v základní sestavě se zdají být pevně obsazena Tomášem Rosickým či Alexandrem Hlebem.

"Freddie zůstane. Ještě má dva roky do konce smlouvy, je součástí týmu. Osobně jsem mu říkal, že chci, aby zůstal. Samozřejmě cítil trochu nejistoty ohledně své budoucnosti, protože teď máme na každém postu velkou konkurenci. Ale on je připraven o své místo bojovat, jen mám problémy se zraněními. Je to hráč pro důležité zápasy, vítězný typ. Dává do hry něco speciálního, co nikdo jiný. Je důležité mít ho v týmu," řekl na adresu švédského záložníka, který momentálně laboruje se zraněním.

Wenger také potvrdil, že tým v zimě nepotřebuje posílit. V létě by se měli z hostování vrátit Fabrice Muamba a Nicklas Bendtner. Naopak pravděpodobný je odchod Sebastiana Larssona do Birminghamu.

Martin Vymyslický / skysports.com/teamtalk.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články