Zpět na » Premier League » Manchester City porazil Chelsea, Mourinho začal vítězně

Premier League - Manchester City porazil Chelsea, Mourinho začal vítězně

Manchester City porazil Chelsea, Mourinho začal vítězně © goal.com - Manchester City vystřídal Chelsea na třetím místě

0

23.11. - REVIEW Manchester City ve šlágru 13. kola anglické Premier League porazil Chelsea 2:1 a vystřídal ji na třetí příčce v tabulce. José Mourinho začal na lavičce Tottenhamu vítězně, Spurs v městském derby zdolali West Ham 3:2.

Manchester City - Chelsea 2:1

Branky: 29. De Bruyne, 37. Mahrez - 21. Kanté

Manchester City: Ederson - Cancelo, Stones, Fernandinho, B. Mendy - De Bruyne, Rodri (52. Gündoğan), D. Silva (C) (67. Foden) - Mahríz, Agüero (77. Jesus), Sterling

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta (C), K. Zouma, Tomori, Emerson (59. James) - Kanté, Jorginho (74. Mount), Kovačić - Willian, T. Abraham (73. Batshuayi), Pulisic

První poločas střetnutí mezi Manchesterem City a Chelsea nbídl parádní podívanou. Diváci na Etihad Stadium sledovali fotbal ze strany na stranu, výsledkem byly tři vstřelené góly.

Do vedení se dostala londýnská Chelsea, když ve 21. minutě zužitkoval výborný pas Matea Kovačiče francouzský středopolař N´Golo Kanté.

Vyrovnání přišlo velmi rychle, ve 29. minutě vyrovnal hlavně díky přispění tečujícího Zoumy Belgičan Kevin De Bruyne. O osm minut později Citizens dokonali obrat ve skóre, krásnou individuální akci zakončil technickou střelou na zadní tyč Riyad Mahrez.

Obrat nastartovala branka Kevina De Bruyneho (zdroj: skysports.com)

V závěru první půle vyrobil Kepa obrovskou chybu při rozehrávce, Aguero ale ve stoprocentní šanci pouze nastřelil břevno. Do kabin tak šli svěřenci Guardioly "jen" s jednobrankovým vedením v zádech.

Druhá část už mnoho fotbalové krásy nenabídla. Zpočátku aktivnější Manchester se snažil přidat pojistku, ovšem obrana The Blues odolávala.

Ke konci utkání se domácí více stáhli do defenzivy, s jasným cílem pohlídat jednobrankový náskok. V samotném nastavení Mount mohl vyrovnat z přímého kopu, ke své smůle o kousek minul. Vzápětí přidal třetí branku Manchesteru Sterling, tento zásah ale odvolal videorozhodčí pro ofsajdové postavení.

Dlouho ale anglický křídelník smutnit nemusel, neboť chvíli poté Martin Atkinson ukončil celý zápas. Manchester City porazil Chelsea 2:1 a vystřídal ji na třetím místě tabulky.

West Ham - Tottenham 2:3

Branky: 73. Antonio, 90+6. Ogbonna - 36. Son Heung-min, 43. Lucas, 49. Kane

West Ham United: Roberto - Fredericks, Diop (64. Ca. Sánchez), Ogbonna, Cresswell - Rice - Jarmolenko (56. Fornals), Noble (C), Snodgrass, Anderson (46. Antonio) - Haller

Tottenham Hotspur: Gazzaniga - Aurier, Alderweireld, D. Sánchez, B. Davies (75. Rose) - Dier, Winks - Lucas Moura (82. Moussa Sissoko), Alli (79. Eriksen), Son Hung-min - Kane (C)

S novou motivací v podobě nového trenéra vstoupil Tottenham do londýnského derby proti West Hamu. Spurs začali aktivně a už v páté minutě se dočkali gólu, avšak zásah Kanea neplatil pro ofsajd.

Na regulérní branku si fanoušci Tottenhamu museli počkat do 36. minuty. Delle Alli průnikovou nahrávku našel Sona, jenž si poradil s Diopem a křižnou ránou propálil Roberta.

Ještě jeden zásah stihli Mourinhovi svěřenci přidat před koncem první půle. Jihokorejec Son se ukázal i jako výborný asistent. Přihrávku poslal Lucasovi přesně do nohy, Brazilec předběhl Cresswela a míč propasíroval i za záda přesunujícího se Roberta.

Son Heung-min jeden gól dal, na další nahrál Lucasovi (zdroj: skysports.com)

Krátce po zahájení druhého poločasu se po centru Auriera prosadil hlavou Harry Kane a vypadalo to na hladké vítězství Spurs. Jenže West Ham ještě zabral a v 73. v pádu snížil Michail Antonio.

Pořádně si Spurs museli oddechnout v závěrečné minutě základní hrací doby, gólu Declana Rice totiž předcházel ofsajd. Domácí se přesto dokázali prosadit po druhé, v šesté nastavené minutě se po centru z rohového kopu trefil stoper Ogbonna.

Více už ale domácí mužstvo nestihlo. Premiéra José Mourinhovi vyšla, Tottenham v městském derby porazil West Ham a v tabulce se vyhoupl na devátou pozici.

Další zápasy:

Arsenal - Southampton 2:2 (18. Lacazette, 90+6. Lacazette - 8. Ings, 71. Ward-Prowse)
Bournemouth - Wolves 1:2
(59. S. Cook - 21. Moutinho, 31. Jiménez)
Brighton - Leicester 0:2