Zpět na » Premier League » Arsenal má smůlu. Potencionální nástupce Emeryho vzal místo u španělského národního týmu

Premier League - Arsenal má smůlu. Potencionální nástupce Emeryho vzal místo u španělského národního týmu

Arsenal má smůlu. Potencionální nástupce Emeryho vzal místo u španělského národního týmu © fourfourtwo.com - Unai Emery

1

Líbilo se

19.11. - Situace španělského manažera Arsenalu Unaie Emeryho není vůbec růžová. Velmi hlasitě se spekuluje o jeho možném odvolání od týmu, který po čtyřech zápasech bez výhry v řadě nabral na vedoucí Liverpool ztrátu už 17 bodů a povážlivě se mu vzdaluje i čtvrtá příčka, která dává právo startu v milionářské Lize mistrů.

Španělský kouč Unai Emery je na pokraji vyhazovu, vzhledem k tomu, že ani v letošní sezóně zatím nedokázal usadit Gunners na postech mezi nejlepšími čtyřmi celky Premier League, což je z hlediska ambicí a finančního fungování klubu velmi zásadní.

Zůstat další sezónu bez příjmů z milionářské Ligy mistrů by mohlo podstatně ovlivnit chování klubu na přestupovém trhu. Naposledy totiž Arsenal účinkoval v nejprestižnější klubové soutěži v sezóně 2016-17 a tučné příjmy od UEFA v kase jednoznačně schází.

Proto Arsenal, aby zlepšil situaci, vážně uvažuje o změně na místě manažera a žhavým kandidátem byl někdejší kouč Barcelony Luis Enrique, který naposledy vedl španělskou reprezentaci. Post reprezentačního kouče La Rojy ale opustil v červnu tohoto roku kvůli smrti své devítileté dcery, která zemřela na rakovinu.

Člen vedení Arsenalu Raúl Sanllehí měl údajně s Enriquem jednat o možnosti jeho příchodu v případě, že bude Emery odvolán.

Jenže na dalšího španělského manažera na lavičce Gunners alespoň v tuto chvíli nedojde. Luis Enrique byl totiž dnes oficiálně potvrzen zpět v roli trenéra národního týmu. Už po svém červnovém odchodu dostal od prezidenta španělského svazu Luise Rubialese slib, že jakmile bude ochoten se vrátit, bude mu to umožněno. Funkci reprezentačního trenéra Španělska vykonával do této chvíle jeho asistent Robert Moreno, který dovedl La Roju na evropský šampionát, který se uskuteční příští rok.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 19.11. Odpovědět

Že by Pochettino ? Právě ho Levy vyhodil ...

Kuzma
Kuzma - 19.11. Odpovědět

To je tak, když místo pořádného stopera koupí dalšího do útoku.
Navíc se Pepe ještě nedokázal adaptovat na PL a jeho přínos je tak minimální.

Kuzma
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články