Zpět na » Premier League » Varoval jsem Josého Mourinha, že Romelu Lukaku je "velké dítě", přiznal bývalý ředitel Evertonu

Premier League - Varoval jsem Josého Mourinha, že Romelu Lukaku je "velké dítě", přiznal bývalý ředitel Evertonu

Varoval jsem Josého Mourinha, že Romelu Lukaku je © express.co.uk - José Mourinho a Romelu Lukaku

4

Líbilo se

19.11. - Bývalý fotbalový ředitel Evertonu Steve Walsh přiznal, že varoval Josého Mourinha před podpisem “velkého dítěte“ Romelua Lukakua do Manchesteru United. Walsh také připustil, že stejně jako Lukaku, není jeho oblíbeným typem hráče ani hvězda Manchesteru United Paul Pogba.

Bývalému skautovi Leicesteru City Stevu Walshovi je připisována jedna z hlavních rolí v úspěšném tažení Lišek za senzačním ziskem titulu v Premier League v roce 2016, když to byl právě on, kdo objevil skrytý talent v Riyadu Mahrezovi, Jamiem Vardym nebo N´Golovi Kantém.

Nebylo se tedy čemu divit, když z něj krátce na to Everton udělal svého fotbalového ředitele a přestože už v květnu 2018 byl Walsh po neuspokojivých výsledcích z klubu propuštěn, byl u tehdejšího přestupu útočníka Romelua Lukakua na Old Trafford.

Walsh znal tehdejšího manažera United Josého Mourinha ze společného působení v Chelsea a portugalského manažera varoval, že s Lukakuem není snadné vycházet.

„Když José (Mourinho) podepsal Romelua Lukakua, vzpomínám si, že jsem mu řekl: Musíš s ním být opatrný. Je to takové velké dítě, víš?,“ přiznal Walsh v rozhovoru pro The Athletic.

„Řekl, že ho dokáže zvládnout. Ale nemyslím si, že Lukakua po mentální stránce někdy dostal na svou stranu, což musíte udělat.“

„Je to stejný případ, jako s Paulem Pogbou. Nejsou to moje typy hráčů. Jde jim více o ně samé, než o tým. Nemůžete se jich dotknout. I když jsou to dobří hráči, neznamená to, že díky nim vytvoříte dobrý tým.“

Mourinho pravidelně nasazoval Lukakua v základní sestavě, než byl loni v prosinci, méně než 18 měsíců po jeho podpisu, z klubu propuštěn. Letos v létě pak z klubu odešel i Lukaku, který krátce před začátkem nové sezóny zamířil do Interu Milán.

Šestadvacetiletý belgický útočník o víkendu přiznal, že jeho rozhodnutí opustit United přišlo už v březnu. Během svého působení na Old Trafford odehrál Lukaku 96 utkání a vstřelil v nich 42 gólů.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Více informací o Inter Milán naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články