Zpět na » Premier League » Ze Španělska sešlo. O Mourinhovi se ale čím dál tím hlasitěji mluví v Anglii

Premier League - Ze Španělska sešlo. O Mourinhovi se ale čím dál tím hlasitěji mluví v Anglii

Ze Španělska sešlo. O Mourinhovi se ale čím dál tím hlasitěji mluví v Anglii © eurosport.co.uk - José Mourinho

3

Líbilo se

30.10. - Budoucnost Josého Mourinha je poslední dobou velmi otřepané téma. Není dne, aby se nerozebíralo téma, kde portugalský kouč získá angažmá, po němž se mu už díky desetiměsíčnímu volnu začíná stýskat. Ačkoliv se nejprve zmiňoval Real Madrid, situace v hlavním španělském městě se zatím uklidnila a výměna trenéra Zidana zatím není aktuální.

Nicméně mnohem vážnější situace je jinde. V Londýně, konkrétně v jeho severní části. Oprátka kolem krku se začíná utahovat Španělovi Unai Emerymu. Ten zatím během svého angažmá u Kanonýrů, kam nastoupil před více jak rokem, nedokázal vylepšit to, co zůstalo po kritizovaném Arsenu Wengerovi a jeho vyhazov se dá čekat každou chvíli.

Podle britských novinářů je nyní hlavním kandidátem na manažerské místo na Emirates Stadium právě José Mourinho. Ten se netajil tím, že angažmá v Premier League by ho lákalo nejvíce. „José Mourinho údajně pokukuje po práci v Arsenalu, plánuje totiž návrat do manažerské pozice," uvedl Jake Polden z deníku Mirror.

Navíc by Mourinho tímto krokem teoreticky mohl přepsat i rekordní tabulky, což by si příznivci Gunners už moc přáli. Pokud by totiž The Special One dotáhl Arsenal k nějaké velké trofeji, stal by se prvním koučem, kterému se to na ostrovech povedlo s třemi různými kluby vyhrát anglický titul, nebo evropskou trofej.

S Chelsea dokázal "Mou" vyhrát Premier League, během angažmá na Old Trafford zase Evropskou ligu.

„Arsenalu, jenž má nespornou kvalitu v ofenzivě, by jistá dávka oceli v podobě defenzivního Mourinha určitě přišla k duhu," píše například redaktor The Sun Duncan Wright.

Jenže na odstřel není jen Unai Emery v Arsenlu. Nejistou pozici má i manažer, který dovedl Tottenahm do finále loňského ročníku Ligy mistrů Mauricio Pochettino. I vedení Kohoutů považuje Mourinha za možnou alternativu na trenérský post.

Ještě před týdnem byl Mourinho spojován s návratem do Realu Madrid, pokud by Zidane nedokázal tým herně zvednout. Nicméně madridský prezident údajně preferuje v případě trenérské výměny Itala Maxe Allegriho, v záloze údajně figuruje i Pochettino v momentě, kdy by dostal padáka v Tottenhamu.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 31.10. Odpovědět

zachvilku mu bude volat Abramovič, aby přišel hasit sezónu po břídilovi Frenkovi Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 13 Smajlík 13

Wazz

Smajlík 2 Smajlík 2 Ty dnes jedeš bomby Smajlík 3

AVSuvorov
Wazz - 31.10. Odpovědět

Tak když jsem tady cca 14 dnů četl jakou dostaneme od čukotky neskutečnou bídu za ten výprask na začátku sezóny musel jsem Smajlík 1

Wazz
Kuzma - 30.10. Odpovědět

Mourinho vždy vyžaduje velké investice do kádru. Byl by toho Arsenal schopen ? Nemyslím si ...

Kuzma
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články