Zpět na » Premier League » Ceny získali Ronaldo a Allardyce

Premier League - Ceny získali Ronaldo a Allardyce

0

Líbilo se

12.01. - Cristiano Ronaldo z Manchesteru United se stal teprve třetím hráčem v historii, který dokázal dvakrát po sobě získat cenu pro nejlepšího hráče měsíce v Premier League. V soutěži manažerů zvítězil Sam Allardyce z Boltonu Wanderers.

Portugalský kouzelník z Manchesteru přebral cenu pro nejlepšího hráče za prosinec a následoval tak kroky Dennise Bergkampa (1997) a Robbieho Fowlera (1995/96), kteří získali toto ocenění dvakrát po sobě. Ronalda vynesla do čela především jeho střelecká potence, díky níž zajistil Red Devils několik důležitých bodů do tabulky. V šesti zápasech nastřílel sedm branek, celkově jich má na svém kontě v této sezóně už dvanáct a stíhá na čele tabulky střelců vedoucího Didiera Drogbu z Chelsea.

Manažerem měsíce se stal Sam Allardyce. S Boltonem dokázal vyhrát pětkrát v řadě, což jeho tým katapultovalo do elitní šestky Premier League. Trotters sice začali prosinec porážkou v Readingu, ale následovaly vítězství nad West Hamem, Aston Villou, Manchesterem City, Newcastlem a Portsmouthem. Sam Allarydce získal tuto cenu poprvé za poslední tři roky.

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články