Zpět na » Premier League » Bernardo Silva čelí tvrdému trestu. Za to, že inzultoval spoluhráče

Premier League - Bernardo Silva čelí tvrdému trestu. Za to, že inzultoval spoluhráče

Bernardo Silva čelí tvrdému trestu. Za to, že inzultoval spoluhráče © FotbalPortal.cz - Bernardo Silva

2

Líbilo se

02.10. - Záložník Manchesteru City Bernardo Silva má pořádnou nepříjemnost. Pěkně draho ho může přijít nevinné vtipkování na sociálních sítích na účet svého spoluhráče Benjamina Mendyho. Anglická fotbalová asociace mu totiž může zastavit činnost v délce trvání až šesti zápasů.

K čemu došlo? 22. září, den poté, co při výhře Manchesteru City nad Watfordem 8:0 zaznamenal portugalský záložník svůj první hattrick v kariéře.

Poté vložil Bernardo Silva na Twitter příspěvek kde byly vedle sebe srovnány fotky Benjamina Mendyho z dětství a ilustrovaného obrázku pohádkové postavičky, opičky jménem Canguitos.

Jenže příspěvek okamžitě sklidil velkou vlnu kritiky a Silva ho následně musel smazat. Je to hrozné, už si v týhle době ani nemůžete udělat srandu z kamaráda," napsal na Twitteru.

Inkriminovaný post neunikl lidem z anglické fotbalové asociace, která tento případ začala řešit a v krajním případě může být za tento krok hráč Manchesteru City potrestán zákazem startu až na šest zápasů.

Domníváme se, že aktivity hráče Manchesteru City porušily předpisy fotbalové asociace článku E3 kvůli inzultaci, nevhodnému chování a skutečnosti, že mohl znevážit reputaci této hry," uvedla fotbalová asociace.

Došlo navíc k porušení i dalšího článku E2, v němž se zmiňují pojmy jako rasová nesnášenlivost."

Bernardo Silva má nyní do 9. října možnost odvolat se proti trestu, za nějž mu hrozí až šestizápasová stopka.

Sám postižený Benjamin Mendy poslal anglické fotbalové asociaci dopis, v němž se zastal svého spoluhráče a potvrdil, že se Silvovým příspěvkem určitě necítí uražen. Podporu svému svěřenci vyjádřil i manažer City Pep Guardiola.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Trvii - 03.10. Odpovědět

Kam ta doba spěje .. Smajlík 15

Trvii
COKO - 02.10. Odpovědět

Smajlík 2 to nee

COKO
CPuyol - 02.10. Odpovědět

No to mě poser. Přesně timhle akorát přilejvaj olej do ohně, protože tim zase naserou bílý lidi. Ať se pak nikdo nediví, že to někoho sere. Nemůžeš ani zavtipkovat s kamarádem.. Komedie, hnus Smajlík 12

CPuyol
Cornero - 02.10. Odpovědět

a kdyby ten capek byl bilej a ta postavicka taky tak co? Taky dostane trest? Ja bych vubec treba nepoznal ze to ma bejt opice..me to prijde jak malej cernousek

Cornero
Srnek - 02.10. Odpovědět

Co je na tom rasistickýýho? to je komedie..

Srnek
Reklama
Reklama
Nejnovější články