Zpět na » Premier League » Stokese nakonec ulovil Sunderland

Premier League - Stokese nakonec ulovil Sunderland

0

Líbilo se

08.01. - Ani do Celticu, ani do Charltonu, ale do Sunderlandu, hrajícího v Championship, se nakonec stěhuje na podzim nadmíru střelecky disponovaný irský mladík Anthony Stokes. Arsenal za něj vyinkasuje odstupné ve výši dvou milionů liber.

Stokesova hvězda se rozzářila na podzim, kdy ve skotském Falkirku nastřílel celkem šestnáct branek. S každým přibývajícím gólem na jeho kontě narůstal také počet zajemců o jeho služby. Do Celticu Glasgow jej chtěl Gordon Strachan, velmi pravděpodobně už vypadal jeho přesun do Charltonu, který bojuje o udržení v Premier League. O jeho dalším osudu však rozhodoval také Arsenal, jehož byl Stokes kmenovým hráčem. Volba nakonec padla na tým Černých koček ze Sunderlandu. Stokes podepsal na Stadium of Light kontrakt na tři a půl roku a na nové působiště se velmi těší.

"Být tady je skvělé. Poslední dny byly trochu hektické, bylo potřeba urovnat spoustu věcí, ale už se těším na trénink a zápasy," říká na klubových stránkách Sunderlandu.

"S Royem Keanem jsem probral všechno, nastínil mi svoje plány a to mi velmi usnadnilo rozhodnutí. Z přestupu do Sunderlandu jsem opravdu nadšený."

Příchod Stokese je v pořadí druhým velkým nákupem Sunderlandu v lednovém přestupovém období. Klubu se již dříve podařilo získat Carlose Edwardse z Lutonu. Odchod Stokese z Arsenalu je dalším případem toho, že britští fotbalisté nemají u Arsena Wengera na růžích ustláno. Stokes následuje kroky dalších mladíků Davida Bentleyho či Steva Sidwella, kteří opustili Gunners v již v začátcích kariéry.

Martin Vymyslický / skysports.com/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články