Zpět na » Premier League » Liverpool zůstává i po sedmém kole stoprocentní, nezaváhal ani jeho úhlavní konkurent

Premier League - Liverpool zůstává i po sedmém kole stoprocentní, nezaváhal ani jeho úhlavní konkurent

Liverpool zůstává i po sedmém kole stoprocentní, nezaváhal ani jeho úhlavní konkurent © skysports.com - O vítězství Liverpoolu rozhodl středopolař Wijnaldum

0

29.09. - REVIEW I ze sedmého utkání v lize si svěřenci kouče Kloppa odnesli všechny tři body, v Sheffieldu to ale neměli vůbec lehké. O vítězství Reds rozhodla střela Wijnalduma, jež propadla gólmanovi mezi nohama. Na rozdíl pěti bodů se drží Citizens, ti zvládli utkání v Liverpoolu, Everton porazili 3:1.

Sheffield United- Liverpool 0:1

Branky: 70. Wijnaldum

Sheffield United FC: D. Henderson - Basham, Egan, O´Connell - Baldock, Lundstram, Norwood (C) (77. Clarke), Fleck, Stevens - McBurnie, Robinson (60. Mousset)

Liverpool FC: Adrián - Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson - J. Henderson (C) (64. Origi), Fabinho, Wijnaldum - M. Salah, Firmino (87. Milner), Mané (90+4. Oxlade-Chamberlain)

Nováček soutěže se vítěze Ligy mistrů a vicemistra Premier League vůbec nezalekl a od úvodních minut byl favoritovi vyrovnaným soupeřem. Navíc se dostal i do první větší příležitosti utkání, rána Robinsona proletěla vedle levé tyče.

Rovněž příležitost Liverpoolu stojí za zmínku. Van Dijk dlouhým nákopem vyslal do úniku Maného, ten však netrefil balón ideálně, což mělo za následek velmi nepovedenou střelu. V závěru první půle se Senegalec ocitl v další velké šanci, zakončení na bližší tyč orazítkovalo tyč.

Maného ránu na bližší tyč zastavila branková konstrukce (zdroj: skysports.com)

Po hodině hry se dostal velké množství času na střelu Norwood, proti jeho ráně se ovšem blýskl Adrián. První a jediný zásah v utkání přišel o deset minut později. Do odraženého balónu se z voleje opřel Georginio Wijnaldum, jenž mířil do gólmana, tomu ale smolně propadl míč mezi nohama a dokutálel se do brány.

Tři body mohl stvrdit Mohamed Salah, jenže to by musel svůj samostatný únik proměnit, a ne nastřelit nohu tentokráte připraveného Hendersona. Egypťan mohl nevyužité šance málem litovat, Clarke ovšem v 85. minutě v dobré možnosti přestřelil.

Liverpool se pořádně nadřel, kýžené tři body ale získal, a to je to nejdůležitější. Sheffield ukázal, že se dokáže měřit i s nejlepšímu kluby Anglie, po Chelsea pořádně potrápil i vicemistra.

Everton - Manchester City 1:3

Branky: 34. Calvert-Lewin - 24. Jesus, 71. Mahrez, 85. Sterling

Everton FC: Pickford - Coleman (C), M. Keane, Y. Mina, Digne - Schneiderlin (81. Davies), Delph - Walcott (7. Iwobi, 74. Kean), G. Sigurdsson, Richarlison - Calvert-Lewin

Manchester City: Ederson - Walker, Otamendi, Fernandinho (C), Zinčenko - De Bruyne (80. B. Silva), Rodri, Gündoğan - Mahrez, Jesus (66. Agüero), Sterling

Citizens věděli, že Liverpool v brzkém odpoledním utkání zvládl utkání v Sheffieldu, o to větší tlak na nich byl v utkání na Goodison Parku proti Evertonu.

Svěřenci kouče Guardioly ale začali dobře. Gündoğan sice po skvělé nahrávce Mahreze před prázdnou brankou napálil jen břevno, avšak ve 24. minutě už padl gól, když se po skvělém pasu De Bruyneho hlavou prosadil Gabriel Jesus.

De Bruyne má v lize na kontě už osm gólových asistencí (zdroj: skysports.com)

Avšak uběhlo deset minut a stav byl opět srovnaný. Colemanův lob nejspíše mířil do branky, celou situaci ovšem pojistil pohodlnou hlavičkou Calwert-Lewin. V závěru první půle mohl vedení zpět na stranu Manchesteru strhnout opět Jesus, Brazilec z velkého úhlu mířil pouze do boční sítě.

Rozhodující moment přišel v 71. minutě. Mina zfauloval De Bruyneho těsně za šestnáctkou, načež si exekuci standardky vzal na starost Riyad Mahrez, jenž střelou na vzdálenější tyč prostřelil marně se natahujícího Pickforda.

Obhájci mistrovského titulu přidali i pojistku v 85. minutě od břevna poslal balón do brány Raheem Sterling. Guardiolovi svěřenci na vítězství Liverpoolu zareagovali tím nejlepším možným způsobem, rozdíl mezi těmito dvěma týdny zůstane minimálně do dalšího víkendu i nadále pětibodový.