Zpět na » Premier League » Watford na Etihad inkasoval osm kousků, Lišky si vyšláply na Tottenham

Premier League - Watford na Etihad inkasoval osm kousků, Lišky si vyšláply na Tottenham

Watford na Etihad inkasoval osm kousků, Lišky si vyšláply na Tottenham © skysports.com - Manchester City nadělil Watfordu osm gólů

0

21.09. - REVIEW Po remíze s Arsenalem přišel tvrdý pád na zem. Fotbalisté Watfordu proti Manchesteru City úplně vyhořeli, ve vzduchu visel i dvojciferný počet branek, Citizens se však nakonec spokojili "pouze" s osmi. Výborný výkon předvedl Leicester, který se postaral o obrat v utkání proti Spurs.

Manchester City - Watford 8:0

Branky: 1. D. Silva, 7. Agüero (pen.), 12. Mahrez, 15. B. Silva, 18. Otamendi, 49. B. Silva, 60. B. Silva, 85. De Bruyne

Manchester City: Ederson - Walker (54. Cancelo), Fernandinho, Otamendi (63. García), B. Mendy (46. Angeliño) - De Bruyne, Rodri, D. Silva (C) - Mahrez, Agüero, B. Silva

Watford FC: Foster - Femenía, C. Dawson, Mariappa (C), Holebas - Capoue - Foulquier (33. Pereyra), Cleverley, Doucouré, Hughes (59. Sarr) - Deulofeu (77. A. Gray)

Už po úvodních dvaceti minutách bylo nad slunce jasné, že to s hosty nedopadne dobře. Manchester City v tomto časovém úseku totiž stihl nasázet pět branek, tu první vstřelil David Silva hned z první akce utkání.

Na středopolaře navázal zásahem z penalty forvard Agüero, jehož doplnil Mahrez. Po čtvrthodině měla gól na kontě celá útočná trojice, hlavou se totiž trefil i Bernardo Silva. Střílelo to i obráncům, chytře rozehranou standardku přetavil v branku stoper Otamendi.

De Bruyne se s jedním gólem a dvěma asistencemi stal hráčem zápasu (zdroj: skysports.com)

Salva Guardiolových svěřenců posléze ustala, do poločasu se stav nezměnil. V úvodu druhého ale obhájce titulu opět přidal a výsledkem mu byla šestá branka, o níž se postaral Bernardo Silva. Portugalské křídlo završilo hattrick po hodině hry, kdy zužitkovalo skvělý pas De Bruyneho. Silva zaznamenal vůbec první hattrick ve své kariéře.

Skóre jednostranného utkání se nakonec zastavilo na stavu 8:0, Kevin De Bruyne přidal ke dvěma asistencím i gól. Citizens tímto zápasem dali zapomenout na nečekanou prohru s Norwichem, která s nimi evidentně moc nezamávala. Za to staronovému kouči Watfordu Floresovi první venkovní utkání pořádně zhořklo.

Leicester City - Tottenham 2:1

Branky: 69. R. Pereira, 85. Maddison - 29. Kane

Leicester City: Schmeichel (C) - R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Chilwell - Ndidi - Ayoze Pérez (67. Praet), Tielemans (84. Choudhury), Maddison, H. Barnes (82. D. Gray) - Vardy

Tottenham Hotspur: Gazzaniga - Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Rose - NDombèlé (86. Lucas Moura), Moussa Sissoko (67. Wanyama), Winks - Lamela (79. Eriksen) - Kane (C), Son Hung-min

Zápas, který velkou měrou ovlivnil VAR, tak to přesně bylo střetnutí mezi Leicesterem a Tottenhamem. Poprvé zasáhla technika do hry v 17. minutě, kdy vyraženou střelu Pereiry dostal za Gazzanigova záda Pérez, videorozhodčí však později odhalil ofsajd Španěla.

Do vedení se naopak dostali hosté a branka opravdu stála za to. Harry Kane si i navzdory tvrdě atakujícímu Söyüncovi dokázal prostrčit balón mezi dva hráče a v pádu zamířil do levého horního růžku Schmeichelovy svatyně.

Druhý poločas, druhý zásah videorozhodčího. V 64. minutě navýšil vedení Spurs bek Aurier, avšak VAR odtajnil ofsajdové postavení Sona, který akci předcházel, gól tudíž neplatil ani v tomto případě.

O vítězství Lišek rozhodl skvěle provedenou střelou James Maddison (zdroj: skysports.com)

Uběhlo pět minut a Lišky vyrovnaly. Vardyho přízemní pas si našel Ricardo Pereira. Portugalec jedním dotekem zpracoval balón a poté mezi nohama propálil Rose a i marně se natahujícího Gazzanigu.

Rozhodující moment zápasu přišel v 85. minutě. James Maddison vypálil z dvaceti metrů parádní ránu k levé tyči, jež navíc před gólmanem ještě skočila, ten následně nedokázal vytěsnit míč mimo tři tyče.

Více už se nestalo, svěřenci trenéra Rodgerse si po zbývající minuty utkání vítězství pohlídali a v tabulce se posunuli na pěkné třetí místo. Tottenham potvrdil, že se mu v posledních týdnech příliš nedaří, v lize mu patří pátá příčka.