Zpět na » Premier League » Staronový trenér pozvedl Watford ke značně lepšímu výkonu, poslední tým tabulky vybojoval proti Arsenalu bod

Premier League - Staronový trenér pozvedl Watford ke značně lepšímu výkonu, poslední tým tabulky vybojoval proti Arsenalu bod

Staronový trenér pozvedl Watford ke značně lepšímu výkonu, poslední tým tabulky vybojoval proti Arsenalu bod © goal.com - Watford vybojoval na domácí půdě proti Arsenalu bod

0

15.09. - REVIEW Nedělní odpoledne nabídlo souboj mezi Watfordem a Arsenalem. Po první půli překvapení nic nenasvědčovalo, Aubameyang poslal svými zásahy Gunners do dvoubrankového vedení. Avšak mizerný druhý poločas stál svěřence trenéra Emeryho tři body, když po kontaktním zásahu Cleverleyho vyrovnal z pokutového kopu Pereyra.

Watford - Arsenal 2:2

Branky: 54. Cleverley, 81. Pereyra (pen.) - 21. Aubameyang, 32. Aubameyang

Watford FC: Foster - Femenía, Kabasele, C. Dawson, Holebas (78. Janmaat) - Doucouré, Capoue (C) - Hughes (63. Pereyra), Cleverley, Deulofeu - A. Gray (54. Sarr)

Arsenal FC: Leno - Maitland-Niles, Papastathopoulos, David Luiz, Kolašinac - Xhaka (C), Guendouzi (67. Torreira) - Pépé, D. Ceballos (60. Willock), Özil (71. Nelson) - Aubameyang

První vážnější situaci si vypracovali domácí fotbalisté, dobrou ránu Cleverleyho dokázal vytěsnit nad břevno Leno. To Arsenal ze své první větší příležitosti hned skóroval. Kolašinac prošel volným středem hřiště, do vápna přihrál Aubameyangovi, a ten z otočky mířil přesně.

Druhý gól hostujícího celku přišel o deset minut později. Özil našel průnikovou nahrávkou Maitlanda-Nilese, jenž ještě vyšperkoval akci pasem do předbrankového prostoru na nabíhajícího Aubameyanga, pro kterého nebyl problém trefil odkrytou svatyni.

Aubameyang dal dva góly a hlavně jeho zásluhou si Arsenal odvezl alespoň bod (zdroj: skysports.com)

Úvod druhého poločasu ale Gunners vůbec nevyšel. Nevyplatilo se jim nové pravidlo o možnosti gólmana rozehrát spoluhráči ve vlastním vápně. Sokratis totiž zkazil nahrávku a Cleverley z hranice šestnáctky propálil Lena střelou k levé tyči.

Arsenal na povedenou první půli nenavázal, proti poslednímu týmu tabulky předvedl ve druhé pětačtyřicetiminutovce mizerný výkon a výsledkem bylo vyrovnání Watfordu. V 81. minutě totiž David Luiz ve vápně podrazil Roberta Pereyru a sám faulovaný nařízenou penaltu s ledovým klidem proměnil.

Mužstvo kouče Florese dokonce sahalo po senzačním obratu, jenže Doucouré v obrovské šanci napálil jen přesunujícího se Lena. Zápas skončil remízou 2:2, což je pro Gunners bezesporu ztráta, Watford získal naopak získal cenný bod, v sezóně teprve druhý.

Další zápas:

Bournemouth - Everton 3:1 (23. C. Wilson, 67. Fraser, 72. C. Wilson - 44. Calwert-Lewin)