Zpět na » Premier League » Nováček z Norwiche šokoval obhájce, čehož využil Liverpool ke zvýšení náskoku na čele

Premier League - Nováček z Norwiche šokoval obhájce, čehož využil Liverpool ke zvýšení náskoku na čele

Nováček z Norwiche šokoval obhájce, čehož využil Liverpool ke zvýšení náskoku na čele © goal.com - Liverpool má na čele už pětibodový náskok

2

15.09. - REVIEW Reds potvrdili, že se jim na Anfieldu proti Newcastlu daří. Hosté se sice dostali do vedení, avšak svěřenci trenéra Kloppa skóre ještě do poločasu převrátili na svou stranu zásluhou Maného. Ve druhé půli pak pojistil vítězství Liverpoolu Salah. To Citizens si vedli hůře. Během úvodní půlhodinovky ztráceli na nováčka z Norwiche dvě branky, na zásah Aguera dokázal odpovědět Pukki. Gól Rodriho přišel příliš pozdě.

Liverpool - Newcastle 3:1

Branky: 28. Mané, 40. Mané, 72. Salah - 7. Willems

Liverpool FC: Adrián - Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk (C), Robertson - Oxlade-Chamberlain (75. Milner), Fabinho, Wijnaldum (84. Shaqiri) - M. Salah, Mané, Origi (37. Firmino)

Newcastle United: Dúbravka - Krafth (67. Manquillo), Schär (80. F. Fernández), Lascelles (C), P. Dummett, Willems - Atsu, Hayden, Shelvey, Almirón (67. Muto) - Joelinton

Domácí fotbalisté nevstoupili do utkání vbec dobře, už v sedmé minutě musel Adrián lovit míč ze své branky. Stalo se tak po akci krajního obránce Willemse, jenž si pohrál s Alexanderem-Arnoldem a střelou na zadní tyč propálil španělského gólmana.

Odpověď přišla po půl hodině hry. Robertson přihrál do šestnáctky Manému a ten během chvilky dokázal zacílit přesně do levého horního rohu Dúbravkovy svatyně. V závěru úvodní části se Senegalec prosadil podruhé, když tentokráte i s notnou dávkou štěstí propasíroval balón do sítě.

Těsně po zahájení druhého poločasu mohl po přetaženém centru z levé strany vyrovnat Krafth, jenže obrovskou šanci zahodil ránou vysoko nad. Na druhé straně mohl navýšit vedení Firmino, ovšem s jeho hlavičkou si Martin Dúbravka poradil s bravurou.

Mohamed Salah dal pojistku na vítězství Liverpoolu (zdroj: skysports.com)

Co se nepodařilo Firminovi, to se povedlo Salahovi. Křídelník Liverpoolu si narazil s Firminem a střelou na zadní tyč s přehledem prostřelil Dúbravku, čímž dal pojistku na vítězství Reds. Svěřenci trenéra Kloppa tak i nadále zstávají jediným stoprocentním týmem.

Norwich - Manchester City 3:2

Branky: 19. McLean, 28. Cantwell, 50. Pukki - 45. Agüero, 88. Rodri

Norwich City: Krul - Byram, Amadou, Godfrey, Lewis - McLean, Tettey (C) - Buendía (83. Drmić), Stiepermann (89. Srbeny), Cantwell - Pukki

Manchester City: Ederson - Walker, Stones, Otamendi, Zinčenko - Gündoğan (57. De Bruyne), Rodri, D. Silva (C) (57. Jesus) - B. Silva (73. Mahríz), Agüero, Sterling

Nováček z Norwiche se jasného favorita vůbec nezalekl, naopak se nebál útočit a odměnou mu byla i odměna v podobě první branky. V 19. minutě si na rohový kop naskočil Kenny McLean, jenž razantní hlavičkou nedal Edersonovi šanci.

McLean hlavičkou otevřel skóre duelu mezi nováčkem a obhájcem (zdroj: skysports.com)

Ještě hůře bylo se Citizens o deset minut později, když Pukki předložil v situaci dva na jednoho balón Cantwellovi, který odkrytou bránu trefil bez problémů. Manchesteru se podařilo vstřelit důležitý gól do šatny, centr Bernarda Silvy si našel Aguero, jenž kulatý nesmysl poslal nechytatelně na zadní tyč.

V úvodu druhé půle vyrobil obrovskou chybu Otamendi, jehož obral o míč Buendía. Španěl přeložil výbornou přihrávku Pukkimu a nejlepší hráč měsíce srpna proměnil dobrou pozici ve třetí branku domácích.

Citizens přidali na tlaku, začali se hnát víc dopředu, avšak na víc, jak na snížení už se nezmohli. Jesus přihrál na střed hřiště Rodrimu, jenž v 88. minutě dobře umístěnou křižnou přízemní střelou zaznamenal svůj první gól v kádru Manchester City. Norwich po bojovném výkonu porazil Manchester City 3:2, což znamená, že Liverpool má na čele již pětibodový náskok.