Zpět na » Premier League » Boj o sever Londýna skončil smírně, Arsenal dokázal stáhnout dvoubrankové manko

Premier League - Boj o sever Londýna skončil smírně, Arsenal dokázal stáhnout dvoubrankové manko

Boj o sever Londýna skončil smírně, Arsenal dokázal stáhnout dvoubrankové manko © skysports.com - Fotbalisté Arsenalu

0

01.09. - REVIEW Bitva o sever Londýna nemá vítěze. Spurs sice na Emirates vedli zásluhou Eriksena a Kanea o dvě branky, avšak gól v nastavení první půle Lacazetta a zásah gabonského rychlíka Aubameyanga přinesly zaslouženou remízu 2:2.

Arsenal - Tottenham 2:2

Branky: 45+1. Lacazette, 71. Aubameyang - 10. Eriksen, 40. Kane (pen.)

Arsenal FC: Leno - Maitland-Niles, Papastathopoulos, David Luiz, Kolašinac - Torreira (63. D. Ceballos), Xhaka (C), Guendouzi - Pépé, A. Lacazette (67. Mchitarjan), Aubameyang

Tottenham Hotspur: Lloris (C) - Alderweireld, D. Sánchez, Vertonghen, Rose - Moussa Sissoko, Winks - Lamela (60. Alli), Eriksen, Son Hung-min (79. Lo Celso) - Kane

Svěřenci trenéra Pochettina udeřili hned ze své první vážnější akce. V desáté minutě křižnou ránu Lamely vyrazil Leno pouze k dobíhajícímu Eriksenovi, pro něhož už nebyl problém poslat balón do odkryté brány. O chvíli později mohl vedení navýšit Son, jeho technickou ránu na zadní tyč ovšem německý gólman skvěle vyrazil nad břevno.

Co se nepodařilo Sonovi, to se povedlo Harry Kaneovi. Xhaka totiž ve vlastní šestnáctce zajel do Sona a správně nařízenou penaltu anglický kanonýr bezpečně proměnil, brankáře poslal na druhou stranu.

Když už se zdálo, že Tottenham půjde do kabin s dvoubrankovým vedením v zádech, tak v první nastavené minutě přišel důležitý kontaktní gól Lacazetta, jenž si potáhl míč mezi dvěma obránci ranou na bližší tyč propálil Llorise.

Lacazettova branka v závěru poločasu byla velmi důležitá (zdroj: skysports.com)

Vedení o dva góly mohl Spurs vrátit hladový Kane, jeho ráně ale zamezila v cestě do branky pravá tyč. V 70. minutě se diváci na Emirates Stadium dočkali vyrovnání. Guendouzi našel parádním pasem ve vápně Aubameyanga, který jen lehce kopl do míče, avšak umístil ho dokonale k levé tyči.

Arsenalu se dokonce povedlo otočit průběh utkání, ovšem radost to byla jen chvilková, gól nemohl platit pro ofsajdové postavení Kolašinace. Boj o sever Londýna tedy skončil nerozhodným výsledkem 2:2. Arsenal aktuálně se sedmi body okupuje pátou příčku Premier League, Tottenham je s pěti body na místě devátém.

Další zápas:

Everton - Wolves 3:2 (5. Richarlison, 12. Iwobi, 80. Richarlison - 9. Saiss, 75. Jiménez)