Zpět na » Premier League » Manchester City ani Liverpool nezaváhaly, roli favorita naopak nezvládla Chelsea a Manchester United

Premier League - Manchester City ani Liverpool nezaváhaly, roli favorita naopak nezvládla Chelsea a Manchester United

Manchester City ani Liverpool nezaváhaly, roli favorita naopak nezvládla Chelsea a Manchester United © skysports.com - Aguero se o vítězství Citizens zasloužil dvěma góly a jednou asistencí

0

31.08. - REVIEW Sergio Agüero řídil výhru Manchesteru City 4:0 nad Brightonem, když dva góly sám dal a jeden připravil pro Bernarda Silvu. Dařilo se i Liverpoolu, který bez větších potíží zvítězil na Turf Moor. Komu se nedařilo, tak to jsou Rudí ďáblové, kteří remizovali na hřišti Southamptonu a londýnská Chelsea, ta pro změnu nedokázala doma porazit Sheffield United.

Zdá se, že i letos bude bojovat o titul hlavně Manchester City a Liverpool. Citizens ve čtvrtém kole přivítali na domácím hřišti Brighton, kterému nedali žádnou šanci a po vítězství 4:0 si připsali zasloužené tři body do tabulky. Už ve druhé minutě se prosadil de Bruyne, dvakrát se potom trefil Agüero. Čtvrtou branku zaznamenal střídající Bernardo Silva.

Vícemistr Premier League, Liverpool, zajížděl na Turf Moor. Burnley do sezóny nevstoupilo vůbec špatně, avšak na svěřence trenéra Kloppa nestačilo. Rozhodující moment nastal ve 33. minutě, kdy si centr Alexandera-Arnolda smolně srazil do vlastní svatyně Wood. Domácí poté museli více otevřít hru, čehož využili k dalším gólům Mané a Firmino, Liverpool tedy nakonec zvítězil 3:0.

Liverpool i nadále zůstává jediným stoprocentním týmem (zdroj: skysports.com)

Sobotní odpoledne nabídlo i pár překvapivých výsledků. Jedním z nich je ztráta Manchesteru United na hřišti Southamptonu, kde se zrodila remíza 1:1. Rudé ďábly sice poslal do vedení Daniel James, ovšem ve druhém poločase vyrovnal svým prvním gólem v Premier League Vestergaard. United se o druhou branku snažili marně, a to i navzdory tomu, že poslední čtvrthodinu hráli po vyloučení Dansa proti deseti.

Verstegaard vystřelil Southamptonu cenný bod proti Manchesteru United (zdroj: skysports.com)

Nejpřekvapivější výsledek se ale zrodil na Stamford Bridge. První poločas přitom žádnému překvapení nenapovídal, po dvou brankách Abrahama vedla Chelsea 2:0. Jenže hned z prvního útoku druhé půle snížil Robinson a v poslední minutě základní hrací doby zařídil senzaci Zouma, jenž si vstřelil vlastní gól. Lampard se jako kouč Blues ani na podruhé nedočkal domácího vítězství.