Zpět na » Premier League » Útok Sheffieldu posílí Stead

Premier League - Útok Sheffieldu posílí Stead

0

Líbilo se

11.01. - Sheffieldu United se podařilo získat ze Sunderlandu útočníka Jona Steada. Příchod Davida Nugenta z Prestonu tím tak zřejmě definitivně padl. Je však možné, že na Bramall Lane přijde ještě severoirský reprezentant David Healy.

Třiadvacetiletý Stead podepsal se Sheffieldem smlouvu na tři a půl sezóny. Sunderland za něj dostane odstupné ve výši 750 000 liber, které ale s případnými bonusy může dosáhnout až jednoho a čtvrt milionu.

V Sunderlandu se Stead objevil v červnu 2005, kdy jej klub získal za 1,8 milionu liber z Blackburnu Rovers. Za Černé kočky odehrál 39 zápasů, ale vstřelil pouze dvě branky. Většinu letošního ročníku strávil na hostování v Derby County, které se také snažilo jej získat natrvalo. Kluby se však nedohodly a tak s nabídkou přispěchal právě Sheffield.

Stead je druhou zimní posilou Blades. Už na začátku týdne přišel nadějný obránce Matthew Kilgallon z Leeds United. Ze stejného klubu také Neil Warnock láká severoirského reprezentačního útočníka Davida Healyho. Ten se proslavil především hattrickem do sítě Ĺ panělska, kterým v podzimní části kvalifikace o Mistrovství Evropy rozhodl o nečekaném vítězství Severního Irska 3:2. S příchodem Steada však zřejmě definitivně padly námluvy s Prestonem ohledně Davida Nugenta. Ten je podle Warnocka "nechutně předražený".

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články