Zpět na » Premier League » Citizens si poradili s Bournemouthem, naopak Tottenham selhal proti Newcastlu

Premier League - Citizens si poradili s Bournemouthem, naopak Tottenham selhal proti Newcastlu

Citizens si poradili s Bournemouthem, naopak Tottenham selhal proti Newcastlu © goal.com - Aguero se proti Cherries prezentoval dvěma góly

1

25.08. - REVIEW Fotbalisté Manchesteru City potvrdili, že se jim na Bournemouth daří. Guardiolovi svěřenci zvítězili 3:1 a dotáhli se k Liverpoolu na rozdíl dvou bodů. To samé se nepovedlo Tottenhamu, ten na domácí půdě selhal proti Newcastlu, jediný gól utkání vstřelil Joelinton.

Bournemouth - Manchester City 1:3

Branky: 45+3. H. Wilson - 15. Agüero, 43. Sterling, 64. Agüero

AFC Bournemouth: Ramsdale - A. Smith (68. Ibe), Mepham, S. Cook (C), Aké, Daniels (37. H. Wilson) - J. King, Lerma, Billing, Fraser - C. Wilson (69. Solanke)

Manchester City: Ederson - Walker (90. Cancelo), Otamendi, Laporte, Zinčenko - De Bruyne, Gündoğan (58. Rodri), D. Silva (C) - B. Silva (79. Mahríz), Agüero, Sterling

Obhájce titulu se ujmul vedení po čtvrthodině hry. De Bruynemu nesedla střela, míč se ale šťastně odrazil k Agüerovi, jenž přízemní ranou k levé tyči rozvlnil síť domácí svatyně.

O chvíli později mohlo být v táboře Citizens ještě veseleji, s ranou Davida Silvy si však tentokráte Ramsdale poradil. Těsně před koncem první půle přišel druhý zásah Guardiolových svěřenců. Silva krásnou průnikovou nahrávkou našel mezi obránce nabíhajícího Sterlinga, který jemným píchnutím s přehledem zaznamenal pátý gól v sezóně.

Sterling vstoupil do sezóny ve střelecké pohodě (zdroj: skysports.com)

Tím ovšem první poločas neskončil. Hlavní rozhodčí totiž nastavil šest minut a v probíhající třetí nařízený přímý kop těsně za hranicí šestnáctky parádně zakroutil do pravého horního rohu Harry Wilson. Cherries tedy do kabin šli s nadějí na body.

V úvodu druhé půle mohl vyrovnat Callum Wilson, avšak jeho únik z levé strany vykryl gólman Ederson. O minutu později měl branku na kopačce De Bruyne, ranou k pravé tyči těsně minul. Definitivní razítko na tři body obhájců přišlo v 64. minutě. Davidu Silvovi se sice míč zamotal mezi nohama, k míči se však rychle přiřítil Agüero a Argentinec v tutovce bez problémů trefil druhý gól v utkání.

O dvě branky se postaral kanonýr Sergio Agüero (zdroj: skysports.com)

Po zbylých pětadvacet minut se skóre nezměnilo. Bournemouth rozhodně nehrál špatně, Manchesteru City ale nakonec podlehl 1:3. Citizens se díky tomuto vítězství dostali na druhou příčku s dvoubodovou ztrátou na Liverpool.

Tottenham - Newcastle 0:1

Branky: 27. Joelinton

Tottenham Hotspur: Lloris - Walker-Peters (62. Eriksen), Alderweireld, D. Sánchez, Rose (88. Davies) - Winks, Moussa Sissoko - Son Heung-min, Lamela (62. Lo Celso), Lucas Moura - Kane

Newcastle United: Dúbravka - Schär, Lascelles (82. F. Fernández), P. Dummett - Krafth, Hayden, Saint-Maximin (17. Atsu), Longstaff, Ritchie - Almirón, Joelinton (88. Muto)

Tottenham po remíze na Etihad každý stavil v zápase proti Newcastlu do role jasného favorita. Avšak opak byl pravdou. Svěřenci trenéra Bruce si byli vědomi útočné síly soupeře a od úvodních minut spoléhal na hlubokou defenzivu.

Joelinton vystřelil Newcastlu velmi cenné tři body (zdroj: skysports.com)

Magpies hrozil hlavně z brejků. Do jednoho takového se ve 24. minutě dostal Longstaff, jeho dělovku ale Lloris skvěle vytáhl nad břevno. O tři minuty už později už ovšem neměl nárok. Střídající Atsu našel dlouhým pasem za záda Sáncheze nabíhajícího Joelintona. Nová akvizice z Hoffenheimu si jedním dotekem zpracovala míč a přízemní střelou k levé tyči propálila francouzského gólmana.

Spurs se strašně složitě dostávali do příležitostí. Po zbytek zápasu lze vypíchnout pouze dvě. Se Sonovou hlavičkou si poradil Dúbravka, ve druhé půli Lucas trestuhodně přepálil svatyni z malého vápna.

V 78. minutě ještě došlo ke kontaktu v pokutovém území, kdy padající Lascelles vzal s sebou i forvarda Kanea. Rozhodčí ovšem situaci po konzultaci s VAR jako penaltovou neposoudil. Tottenham nenavázal na kvalitní duel v Manchesteru a připsal si první ligovou prohru v sezóně, naopak Newcastle slaví premiérové body do tabulky.