Zpět na » Premier League » Liverpool proměnil Anfield Road v nedobytnou tvrz, body se nepovedly získat ani dosud stoprocentnímu Arsenalu

Premier League - Liverpool proměnil Anfield Road v nedobytnou tvrz, body se nepovedly získat ani dosud stoprocentnímu Arsenalu

Liverpool proměnil Anfield Road v nedobytnou tvrz, body se nepovedly získat ani dosud stoprocentnímu Arsenalu © goal.com - Hlavní hvězdou utkání byl bezesporu dvougólový Mohamed Salah

3

25.08. - REVIEW Reds potvrdili roli favorita, když na domácím hřišti porazili Arsenal 3:1. Dvěma góly se blýskl Mohamed Salah, za hosty už pouze v závěru korigoval střídající Torreira. Premier League tedy bude mít po třetím kole pouze jeden stoprocentní tým a tím je právě mužstvo trenéra Kloppa.

Liverpool - Arsenal 3:1

Branky: 41. Matip, 49. Salah (pen.), 59. Salah - 85. Torreira

Liverpool FC: Adrián - Robertson, Matip, Alexander-Arnold, V. van Dijk - Wijnaldum (69. Milner), Fabinho, Henderson (C) - Mané (77. Oxlade-Chamberlain), Firmino (86. Lallana), Salah

Arsenal FC: Leno - Maitland-Niles, David Luiz, Papastathopoulos, Monreal - Guendouzi (86. Mchitarjan), Xhaka (C), Willock (81. A. Lacazette) - Pépé, Aubameyang, D. Ceballos (61. Torreira)

Přitom to mohl být Arsenal, který už v 11. minutě mohl otevřít skóre zápasu, po špatním odehrání Adriána ale Aubameyang prázdnou bránu netrefil. Liverpool se do své šance dostal o pár chvil později, avšak rána Maného příliš razance nepobrala, Leno s ní neměl problém.

První gól v utkání vstřelil stoper Joel Matip.

Poprvé dostal v základní sestavě šanci Nicolas Pépé a za důvěru se chtěl Emerymu odvděčit brankou, jeho technické střele mnoho nechybělo. Gól nakonec diváci v prvním poločase viděli a k radosti většiny z nich padl do hostující sítě. Na centr z rohového kopu si nejvýše naskočil Joel Matip, jenž razantní hlavičkou pod břevno nedal Lenovi šanci.

V úvodu druhé půle se Reds dostali do dvoubrankového vedení. Luiz ve vápně viditelně zatahal za dres Mohameda Salaha, rozhodčí Taylor bez váhání nařídil pokutový kop. K tomu se postavil sám faulovaný a s chladnou hlavou poslal balón nechytatelně do levého horního rohu.

Salah proměnil penaltu s velkým přehledem.

Definitivní razítko na vítězství Kloppova mužstva dal po hodině hry opět Salah, jenž se na polovině hřiště zbavil Luize, s míčem na kopačce se přířitil až do vápna a po precizně umístěné střele na zadní tyč lovil Leno míč ze sítě potřetí.

Gunners se dočkali alespoň čestného úspěchu, když se v 85. minutě z hranice malého vápna prosadil střídající Lucas Torreira. Svěřenci trenéra Kloppa stále čekají na čisté konto, avšak příliš je to mrzet nemusí, neboť ze všech tří zápasu odešli vítězně. To Arsenal po dvou těsných výhrách poprvé nebodoval.