Zpět na » Premier League » Překvapení na Old Trafford: Crystal Palace obral United o všechny tři body

Premier League - Překvapení na Old Trafford: Crystal Palace obral United o všechny tři body

Překvapení na Old Trafford: Crystal Palace obral United o všechny tři body © skysports.com - Marcus Rashford v utkání s Crystal Palace

3

24.08. - REVIEW Po domácí výhře nad Chelsea v poměru 4:0 by málokdo čekal, že se Manchester United bude trápit s Crystal Palace. Ten však na Old Trafford odehrál skvělý zápas s taktikou, na níž domácí tým nenašel ten správný recept. Díky tomu si Roy Hodgson z Manchesteru odváží tři body po výhře 2:1.

Manchester United - Crystal Palace 1:2

Branky: 89. James - 32. J. Ayew, 90+3. van Aanholt

Manchester United: de Gea (C) - Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw (34. Young) - McTominay (85. Mata), P. Pogba - James, Lingard (56. Greenwood), Rashford - Martial

Crystal Palace FC: Guaita - J. Ward, Kelly, Cahill, van Aanholt - Milivojević (C), Kouyaté (83. James McCarthy), McArthur - Zaha, J. Ayew (75. Ch. Benteke), Schlupp (80. Townsend)

Rudé ďábly čekal ve 3. kola soupeř, nad kterým byla výhra doslova povinností. Crystal Palace neměl od začátku sezony ideální formu a na Old Trafford se mu zároveň příliš nedaří. Proč to však nezměnit?

Úvod utkání napovídal tomu, co předpověděli bookmakeři. United kontrolovali hru, Palace si hlídali kraje obrany, kde se často pohybovali Wan-Bissaka a Shaw, zároveň také zahuštovali střed pole, aby Paul Pogba neměl příliš prostoru pro tvorbu hry. A dařilo se jim to.

V 17. minutě se do první šance dostal domácí James, avšak proti byl van Aanholt. O 9. minut později se k přímému kopu dostal Rashford, ale nezahrál ho tak, jak by si fanoušci na Old Trafford představovali.

32. minuta nabídla gól v síti, v níž by to příliš diváků nečekalo. Lindelöf prohrál hlavičkový souboj a ojedinělou šanci hostů s klidem zakončil Ayew - 0:1. 3. minuty před koncem prvního poločasu se Red Devils dostali k druhé slibné příležitosti z přímého kopu, ale tentokrát Pogba Solskjaerovi ukázal, čemu by se domácí hráči měli více věnovat na tréninku.

Druhý poločas nabídl podobný scénář jako prvních 45 minut - domácí kontrolovali hru, hosté číhali na brejkové situace a zároveň sem tam natahovali čas. V 69. minutě dostal Manchester skvělou šanci na srovnání skóre. Milivojević fauloval McTominaye a pískala se penalta. K té se tentokrát nepostavil Pogba, ale vhodnější exekutor - Marcus Rashford. Gólmana hostů sice poslal na opačnou stranu, ale trefil tyč, od níž se míč neodrazil do brány.

Solskjaer se dočkal až v 89. minutě a byl to James, kdo parádní technickou střelou zamířil do růžku brány Crystal Palace a začínalo se od znovu. United pochopitelně chtěli utkání dotáhnout ve známém "Fergie time" do vítězného konce, ale byl to Patrick van Aanholt, kdo v 93. minutě přihrál tři body na stranu hostů, když tvrdou střelou překonal De Geu. Ten po svém zákroku možná neměl úplně čisté svědomí.

Střela van Aanholta nebyla nechytatelná, De Gea si s ní však nepodaril.

Na Old Trafford se tak zrodilo překvapení a nahrálo kritikům na ostrovech, kteří i nadále mohou tvrdit, že Red Devils neskončí v TOP 6 a Solskjaer bude prvním odvolaným manažerem v Premier League.

Ostatní výsledky 3. kola Premier League:

Norwich City - Chelsea FC 2:3 (6. Cantwell, 30. Pukki - 3. T. Abraham, 17. Mount, 68. T. Abraham)
Brighton & Hove Albion FC - Southampton FC 0:2 (55. Djenepo, 90+1. Redmond)
Sheffield United FC - Leicester City 1:2 (62. McBurnie - 38. Vardy, 70. H. Barnes)
Watford FC - West Ham United 1:3 (17. A. Gray - 3. Noble, 64. Haller, 73. Haller)