Zpět na » Premier League » Dempsey míří do Fulhamu

Premier League - Dempsey míří do Fulhamu

0

Líbilo se

10.01. - Jedna z největších nadějí americké kopané Clint Dempsey bude od nynějška hrát v Premier League. Rychlého křídelního hráče budou moci obdivovat fanoušci v Londýně, Dempsey totiž posílí místní celek Fulhamu.

Jediným otazníkem ohledně Dempseyho přestupu do Anglie bylo udělení pracovního povolení. I tato záležitost byla už vyřešena a tak jeho příchodu do Fulhamu už nic nebránilo v cestě. Přestupová částka by se mohla vyšplhat až na sumu dvou milionů liber, což potvrdil dnes odpoledne hráčův bývalý klub, tedy New England Revolution. Třiadvacetiletý Dempsey odehrál za USA 23 utkání, nechyběl ani na letošním světovém šampionátu v Německu, kde skóroval do sítě Ghany. V týmu Cottagers se setká se svými spolhráči z americké reprezentace Carlosem Bocanegrou a Brianem McBridem.

"Bylo nám potěšením s Clintem pracovat. V Premier League mu přejeme jen to nejlepší. Byl pro nás důležitým hráčem. Během jeho působení v Revolution se jeho hra úžasně rozvíjela. Mám pro něj jen slova chvály, Fulham dělal opravdu vše, aby ho získal," řekl na adresu svého bývalého svěřence Steve Nicol, bývalý bek Liverpoolu, dnes trenér New England.

Oba kluby se na Dempseyho přestupu dohodly už na konci loňského roku, ale transfer uvízl na hráčově pracovním povolení. Dempseyho zranění zapříčinilo, že za loňský rok odehrál devět z celkových třinácti reprezentačních utkání USA, což nebylo požadovaných 75%. Jeho žádost však byla vyřízena a Dempsey se tak mohl stát nejdražším hráčem, který kdy zamířil z Major League Soccer do Premier League. V roce 2004 se stal Dempsey nejlepším nováčkem MLS a od té doby jej manažer Fulhamu Chris Coleman bedlivě sledoval.

"Viděl jsem ho už před dvěma lety a pak samozřejmě také na Mistrovství světa. Pak jsem ho odjel sledovat i na některé zápasy do USA a vždy se mi líbil. Má všechny atributy na to, aby se stal v Premier League platným hráčem. Nepřišel si sednout na lavičku, přišel udělat velký dojem," je nadšen z nové posily Coleman.

V lednovém přestupovém okně už Fulham opustil Luis Boa Morte (West Ham), naopak na Craven Cottage zamířil italský útočník Vincenzo Montella na hostování z AS Řím.

Martin Vymyslický / teamtalk.com/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Dempsey - 02.06. Odpovědět

http://www.fotbalportal.cz/www/imag es/smajlici/7.gif

Dempsey - 02.06. Odpovědět

Smajlík 4

Reklama
Reklama
Nejnovější články