Zpět na » Premier League » Manchester City je připraven zaplatit výstupní klauzuli za Rodriho z Atlética Madrid. Překoná rekord Mahreze?

Premier League - Manchester City je připraven zaplatit výstupní klauzuli za Rodriho z Atlética Madrid. Překoná rekord Mahreze?

Manchester City je připraven zaplatit výstupní klauzuli za Rodriho z Atlética Madrid. Překoná rekord Mahreze? © thesun.co.uk, fotbalportal.cz - Rodri

0

Líbilo se

18.06. - Pep Guardiola si vyhlédl první letní posilu ve své rodné zemi. Manchester City je totiž ochoten zaplatit výstupní klauzuli za Rodriho z Atlética Madrid. Ta má výši 62,5 miliónu liber. Dvaadvacetiletý rodák z Madridu je připraven hlavní město Španělska opustit. Velký zájem má také Bayern Mnichov. Ten se tak popere se Citizens.

Střední záložník Rodri, celým jménem Rodrigo Hernández Cascante, byl hráčem Atlética Madrid od roku 2007 do roku 2013. Ovšem s dospělým fotbalem začal až v roce 2015 ve Villarealu. Rojiblancos si jej ale loni koupili zpět. Zaplatili za něj 21,5 miliónu liber.

Rodri před pár dny vedení Atlética oznámil, že touží z klubu odejít. V jeho smlouvě je obsažena doložka s výstupní klauzulí. Ta má výši 62,5 miliónu liber. Bayern Mnichov a Manchester City jsou ochotny tuto podmínku splnit.

Txiki Begiristain, fotbalový ředitel Citizens, učinil z Rodriho primární přestupní cíl tohoto léta. Klub potřebuje konkurenci a poté i nástupce Fernandinha. To by měl Rodri splňovat dokonale.

Loni se Manchester City nepodařilo získat Jorginha z Neapole, který nakonec zvolil Chelsea. I kvůli příchodu Maurizia Sarriho.

Pokud by Citizens skutečně Rodriho koupili za oněch 62,5 miliónu liber, stal by se mladý Španěl nejdražší posilou v historii anglického klubu. Klubový rekord zatím drží Riyad Mahrez, který loni stál 60 miliónů liber.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

getfmostli
Reklama
Reklama
Nejnovější články