Zpět na » Premier League » Posledním postupujícím do Premier League je Aston Villa. Radoval se i princ William

Premier League - Posledním postupujícím do Premier League je Aston Villa. Radoval se i princ William

Posledním postupujícím do Premier League je Aston Villa. Radoval se i princ William © skysports.com, fotbalportal.cz - Aston Villa jde do Premier League

1

28.05. - VIDEO Minulý rok jim to ještě nevyšlo. Villans tehdy ve finále play-off o postup do Premier League prohráli s Fulhamem. Tentokrát ale Aston Villa slaví návrat do nejvyšší anglické soutěže po třech letech. Ve finále zdolala Derby County 2:1. Smutnil tak Frank Lampard, hlavní manažer Derby. Na tribuně ve Wembley naopak slavil například i princ William, který je velkým fanouškem birminghamského klubu.

Aston Villa šla do vedení krátce před poločasovou pauzou, když se ve 44. minutě protlačil k Elmohamadyho centru El-Ghazi a otevřel skóre. V 59. minutě pak po chybě brankáře Roose zvýšil na 2:0 pro Villans McGinn. Malou jiskřičku naděje vykřesal necelých 10 minut před koncem střídající Waghorn, ale na vyrovnání už se Derby nezmohlo.

Villans tak po výsledku 2:1 slaví postup do Premier League. Frank Lampard na lavičce Derby County smutnil a utěšoval své hráče. Možná jej ale čeká velké angažmá. Hodně nahlas se hovoří o tom, že by mohl nahradit Maurizia Sarriho v Chelsea. Dojde na návrat velké legendy?

To jiná ikona Chelsea John Terry naopak zářila radostí. V minulém roce byl bývalý kapitán Blues ještě na hřišti u toho, když Aston Villa prohrála ve finále play-off o postup do Premier League s Fulhamem. Tentokrát byl v roli asistenta hlavního manažera Deana Smithe.

Na tribuně pak slavil ve společnosti Johna Carewa, legendy Villans, i princ William, která je velkým příznivcem klubu z Birminghamu.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.