Zpět na » Premier League » Pep Guardiola: Vím, že se City potřebujeme vyhrát Ligu mistrů

Premier League - Pep Guardiola: Vím, že se City potřebujeme vyhrát Ligu mistrů

Pep Guardiola: Vím, že se City potřebujeme vyhrát Ligu mistrů © express.co.uk, fotbalportal.cz - Pep Guardiola

1

Líbilo se

21.05. - S Manchesterem City stanovuje nové rekordy a píše historii. Stále dál a dál posouvá hranice. Jako první dovedl anglický tým k zisku domácího treblu. Po deseti letech nějaký klub obhájil titul v Premier League. Ovšem stále to není některým dost. Pep Guardiola si je vědom toho, že bude posuzován především podle toho, zda se Citizens ovládne Champions League.

Milionářskou soutěž vyhrál dvakrát s Barcelonou. V letech 2009 a 2011. S Bayernem Mnichov, kde strávil tři sezóny, se mu nepodařilo. I teď, po třech sezónách na lavičce Manchesteru City, stále čeká na další triumf v Lize mistrů.

V této sezóně přitom se Citizens vyhrál Premier League, FA Cup, Carabao Cup a na samém začátku sezóny Community Shield.

Ve finále FA Cupu deklasovali Watford 6:0. V Champions League ale vypadli ve čtvrtfinále s Tottenhamem, který v ligové tabulce skončil 27 bodů za City.

Pep Guardiola ovšem chápe, že celkové vítězství v Lize mistrů je nesmírně důležité a podle toho bude také jeho angažmá v Manchesteru City souzeno.

„Už jsem několikrát řekl, že vím, že na konci budeme vždy posuzováni podle toho, zda vyhrajeme Ligu mistrů, nebo ne. Vím, že pokud to nedokážeme, nebude to stačit.“

„Vím, že tohle všechno přichází se mnou. Když jsem byl v Barceloně, měli jsme štěstí, že jsme Ligu mistrů vyhráli dvakrát během čtyř let. Lidé ode mě očekávají výjimečné věci. Očekávají, že musím vyhrát Champions League a stále je to pravda.“

„Chceme tu soutěž vyhrát, ale je nesmírně náročná.“

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
vetorug - 22.05. Odpovědět

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

vetorug

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

marsverin
Reklama
Reklama
Nejnovější články